Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Pierwsza mobilna tężnia w Polsce stanęła w EMPARK-u

Tężnia Zdrój
Tężnia Zdrój, fot. materiały prasowe
IMMOFINANZ, właściciel mokotowskiego EMPARK-u, w ramach rozbudowy oferty około-biurowej, oficjalnie udostępnił pracownikom kompleksu biurowego, ale i okolicznym mieszkańcom, pierwszą w Polsce mobilną wersję tężni solankowej.

Projekt ten wpisuje się w strategię marketingową firmy oraz aktualny trend związany z rozwojem usług pro-zdrowotnych, popularnie nazywanych także wellness, dla sektora nieruchomości komercyjnych. Tężnia Zdrój™ (oficjalna nazwa tężni) w EMPARK-u jest realizowana we współpracy z firmą HealthDesk, tj. partnerem biznesowym IMMOFINANZ w zakresie świadczenia tego typu usług.

Pierwsza w Polsce mobilna wersja tężni solankowej stanęła w strefie letniej, między budynkami EMPARK-u 8 sierpnia i pozostanie w tym miejscu przez najbliższe trzy miesiące. Posiada ona ponad 6 metów długości oraz 2,5 metra wysokości, a łącznie ze znajdującym się w niej roztworem solanki waży ponad 5 ton. Strefa najskuteczniejszego działania mgiełki solankowej wytwarzanej przez tężnię sięga promienia ok. 20 metrów, a tym samym z inhalacji (na specjalnie dedykowanych leżakach) w tym samym czasie może korzystać do 70 osób.

Mgiełka solankowa Tężni Zdrój™ bogata jest w cenne minerały, takie jak: sód, wapń, magnez, potas, żelazo i cynk. Dzięki temu, inhalacje wysokozmineralizowanym aerozolem pomagają w profilaktyce i leczeniu schorzeń oraz alergii górnych dróg oddechowych, nieżytu nosa, gardła i krtani, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego i nerwicy wegetatywnej. Inhalacje pomagają również oczyścić drogi oddechowe oraz wspierają organizm człowieka w przypadku ogólnego wyczerpania i obniżenia odporności. Zalecana długość inhalacji to 30 minut.

Z perspektywy inwestora oraz właściciela łącznie dwunastu budynków biurowych w Warszawie, w których sporą część swojego dnia spędza ponad 24 tysięcy osób, czujemy się odpowiedzialni, by w pewnym zakresie zapewnić tym osobom platformę, która pozwoli im chociaż na chwilę zadbać także o zdrowie. Szeroki wachlarz już funkcjonujących działań w tym zakresie uzupełniliśmy w tym roku o przysłowiową wiśnię na torcie – tężnię solankową, co ważne dla osób pracujących w EMPARK-u, ale w tym przypadku również okolicznych mieszkańców  skomentowała Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ.

 

Z okazji uruchomienia nowej usługi w EMPARK-u, zainicjowany został także cykl pokazów kina letniego „Przy Tężni”. Ponadto konstruktorzy, przy tworzeniu Tężni Zdrój™, zwrócili uwagę na czynniki ekologiczne – jest ona uruchamiana poprzez przycisk - push to work. Ty samym działa ona wtedy, kiedy ktoś chce jej użyć, bez jałowego przebiegu i niepotrzebnego marnowania energii.

 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra