EQ2

Wołoska 24 ma nowego właściciela

|
Wołoska 24, źródło:  materiały prasowe Ghelamco
Wołoska 24, źródło: materiały prasowe Ghelamco
Biurowiec Wołoska 24 ma nowego właściciela. Położony na warszawskim Mokotowie obiekt został sprzedany za ponad 60 mln euro.

Nowym właścicielem wybudowanego w 2016 r. przez Ghelamco biurowca został czeski fundusz ZFP Investments, należący do słowackiego funduszu IAD Investments, od ponad 25 lat działającego w Europie Środkowej. W jego portfelu znajdują się nieruchomości zlokalizowane nie tylko w Polsce, ale również na Słowacji, w Czechach oraz na Węgrzech. Zmiana właściciela nastąpiła poprzez nabycie udziałów w spółce celowej. Przy zawieraniu transakcji sprzedającemu doradzały CBRE oraz Allen&Overy. Interesy nabywcy reprezentowały natomiast się Squire Patton Boggs, ARCADIS oraz TPA.

– W ZFP Investments cieszymy się, że mimo tych niełatwych czasów udało nam się sfinalizować tę transakcję ze światowej klasy deweloperem jakim jest Ghelamco. Wołoska 24 doskonale pasuje do naszego zdywersyfikowanego portfela. Wierzymy, że ten wysokiej klasy budynek wraz z renomowanymi najemcami zapewni naszym klientom pomyślną przyszłość – podkreślił w komunikacie Peter Lukáč, członek zarządu ZFP Investments.

 

Wołoska 24, biurowiec klasy A, oferuje swoim najemcom ok. 23 tys. mkw powierzchni biurowej. Posiada 518 miejsc postojowych w parkingu podziemnym, a także dodatkowy parking naziemny. Na rowerzystów czeka natomiast oddzielny parking, szatnie, a nawet prysznice. Wykorzystane w obiekcie rozwiązania zapewniają najwyższą efektywności powierzchni oraz znakomity standard technologiczny. Ponadto, biurowiec otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Jestem przekonany, że budynek będzie świetnym uzupełnieniem portfolio budowanego przez ZFP Investments – zaznaczył Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkową-Wschodnią.

 

Obecnie biurowiec wynajęty jest niemal całości. Wśród jego najemców jest m.in. Nest Bank, a także Hyundai, Arval Group i Teleperformance.


2.0
Napisz pierwszy komentarz