Biurowiec L’UNI – modernizacja zabytkowej kamienicy na ostatniej prostej

|
Projekt biurowca L'UNI w dawnym budynku Wydziału Farmacji we Wrocławiu źródło: materiały prasowe partnera
Projekt biurowca L'UNI w dawnym budynku Wydziału Farmacji we Wrocławiu źródło: materiały prasowe partnera
Trwa rewitalizacja budynku dawnego Wydziału Farmacji wrocławskiej Akademii Medycznej. Kolejny etap inwestycji właśnie dobiegł końca.

Budynek dawnego Wydziału Farmacji Akademii Medycznej we Wrocławiu, stojący przy ul. Grodzkiej, po zakończeniu rewitalizacji będzie oferował swoim najemcom nowoczesne przestrzenie biurowe. Łącznie L’UNI dostarczy ok. 3,6 tys. mkw. powierzchni biurowej. Pracownicy budynku będą mieć do dyspozycji 38 miejsc parkingowych zlokalizowanych w sąsiedztwie inwestycji. 

Tradycja spotka się tam z nowoczesnością

Po zakończeniu modernizacji obiekt będzie mógł pochwalić się wysokim standardem oraz połączeniem elementów zabytkowych z nowoczesnością. Duże okna, przestronne, wysokie pomieszczenia, wykończenie wnętrz szlachetnymi materiałami spotkają się w L’UNI z niezbędnymi w dzisiejszych czasach technologiami, jak klimatyzacja, sieć światłowodów, system BMS i kontroli dostępu oraz specjalna infrastruktura dla rowerzystów. 

Dodatkowym atutem obiektu będzie okolica – z biurowca rozciągać się będzie bowiem wyjątkowy widok na Odrę. Bryła budynku ma zachować dotychczasowe proporcje. Jednak w planach jest montaż przeszklonego dachu, dzięki czemu z ostatniej kondygnacji będzie można podziwiać krajobraz. Szkło ma zostać pokryte ceramicznym nadrukiem – to innowacyjne, rzadkie rozwiązanie, które pozwoli zachować zabytkowy charakter obiektu. 

Wewnątrz biurowca rozpoczęły się już prace instalacyjne i wykończeniowe. Jeszcze w lipcu zakończą się prace związane ze stanem surowym obiektu, jak konstrukcja głównej klatki schodowej, ściany wewnętrzne i strop ostatniej kondygnacji. Na zewnątrz budynku trwa proces odnawiania elewacji, tynku i elementów sztukatorskich. Termin oddania L’UNI do użytku zaplanowany jest na drugi kwartał 2022 r. Pierwsi najemcy pojawią się więc w biurowcu już w połowie przyszłego roku.

Generalnym wykonawcą prac rewitalizacyjnych jest firma Oz-Bud Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe. Za projekt odpowiada natomiast Maćków Pracownia Projektowa. Projektem rewitalizacji budynku zarządza firma doradcza JP Weber. Za komercjalizację biurowca odpowiedzialna jest Knight Frank.


5.0
Napisz pierwszy komentarz