Park Project II

Polski wieżowiec na niechlubnej liście

Dziennikarze Huffington Post umieścili krakowskiego „szkieletora” na liście najbardziej intrygujących wieżowców widm-świata.

Lista 10 najbardziej intrygujących wieżowców została stworzona w sposób subiektywny przez dziennikarzy internetowego portalu Huffington Post, a obok polskiego budynku, znalazły się na niej opuszczone wieżowce z całego świata.

Wśród niechlubnych wymieniony został m.in. Michigan Central Station w Detroit, Ryugyong Hotel w Pyongyang w Korei Północnej, Tower of David w Caracas w Wenezueli czy PacBell Building w San Francisco. Polski budynek to jedyny na liście europejski wieżowiec-widmo.

Autorzy listy w odniesieniu do „szkieletora” poinformowali, że budowa krakowskiego budynku jest wstrzymywana ze względów ekonomicznych, a stary wieżowiec stał się powierzchnią na banery reklamowe.

Budowa szkieletora rozpoczęła się 1975 r. Inwestorem jest firma Treimorfa Project Sp. z o.o., za projekt architektoniczny odpowiada Biuro Architektoniczne DDJM sp. z o.o. Za komercjalizację i zarządzanie odpowiada Verity Development i GD&K Consulting sp. z o.o. Budynek znajduje się przy ul. Lubomirskiego w Krakowie, w bliskiej odległości od Ronda Mogilskiego i oferować ma ok 75 000 mkw. powierzchni o funkcji biurowej, hotelowej, mieszkaniowej i komercyjnej. Jest to najwyższy obiekt w tak bliskiej odległości od centrum: mierzy około 100 m, co oznacza, ze jest wyższy od Wieży Mariackiej. Obiekt wywołuje wielkie emocje wśród mieszkańców Krakowa.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra