COTEX Office Centre logoUNIMOR Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoKontor logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoINTERBIURO logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPodium Investment logoAluprof S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoArchicom logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOlivia Business Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCity Space logoBusiness House logoFYI Commercial Consulting logoSpectra Development logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoARTSERVIS sp. z o.o. logoTétris Poland logoVantage Development S.A. logoTorus logoHAVRE Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Warszawa przebiła Wiedeń i Pragę

Stolica awansowała w rankingu najlepszych miast dla biznesu. W ocenie relacji między kosztami a standardem powierzchni biurowej jest pierwsza w Europie.

W zestawieniu najlepszych dla biznesu lokalizacji w Europie, Warszawa awansowała aż w ośmiu na dwanaście ocenianych kategorii. Ranking, który powstał w oparciu o wywiady firmy badawczej TNS BMRB z menedżerami 501 największych firm na Starym Kontynencie, przygotowali doradcy Cushman & Wakefield.

W ogólnym rankingu Warszawa zostawiła w tyle m.in. Wiedeń, Pragę, Moskwę i Rzym. Stolica zajęła  pierwsze miejsce pod względem kosztu powierzchni biurowej w stosunku do jej standardu. Jeśli chodzi o koszt zatrudnienia, wyprzedził ją tylko Bukareszt. W kategorii ekspansja firm w ciągu najbliższych 5 lat, stolica znalazła się na trzecim miejscu. Wysoko, bo aż na 5 miejscu, oceniono klimat dla biznesu tworzony przez rząd. Najniższe pozycje miasto zajęło w kontekście sieci transportu zewnętrznego i wewnętrznego (28 i 29 miejsce), jakości życia dla pracowników (32 miejsce) i czystości środowiska (34 miejsce).

Od wielu lat stawiamy na rozwój Warszawy jako metropolii przyjaznej biznesowi. Inwestujemy w transport, drogownictwo i infrastrukturę. Usprawniamy pracę urzędów, aby stały się bardziej przyjazne inwestorom. Cieszę się, że nasze działania są doceniane przez firmy i instytucje międzynarodowe – skomentowała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra