City Space logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOlivia Business Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoARTSERVIS sp. z o.o. logoTétris Poland logoNowy Styl Group logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoUNIMOR Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoINTERBIURO logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKontor logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAgrobex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPodium Investment logoArchicom logoFYI Commercial Consulting logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoForbo Flooring Systems Polska logoTorus logoINTER-BUD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Rusza budowa wieży na terenie Placu Unii

Zdjęcie przedstawia budowę obiektu Plac Unii
Zdjęcie przedstawia budowę obiektu Plac Unii
Charakterystyczna 90-metrowa wieża, będąca częścią kompleksu biurowego Plan Unii, jest w trakcie budowy.

Prace nad budową wieży na terenie kompleksu Plac Unii ruszyły na początku czerwca. Powstający budynek A będzie wysoki na 90 metrów, zaś 21 pięter zaoferuje łącznie 24 000 m kw. powierzchni. Obok wieży projekt przewiduje dwa budynki o siedmiu kondygnacjach, umiejscowione przy ulicach Boya-Żeleńskiego i Puławskiej.

W najbliższym czasie ilość robotników na terenie budowy ma zostać dwukrotnie zwiększona (do 600 osób). Jak mówi Mariusz Dziubiński z firmy Liebrecht & wooD (większościowego, obok BBI Development NFI S.A., inwestora projektu): Budowa Placu Unii przebiega zgodnie z przyjętym planem. Nie odnotowaliśmy żadnych opóźnień i nadal będziemy utrzymywać sprawne tempo prac.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Warbud. Podczas budowy konieczne jest systematyczne podnoszenie żurawi obsługujących budowę. Dwa z nich zostały już podniesione o 5 m, a kolejny o 7,5 m. Tomasz Szopa z firmy Warbud mówi:  Przy wznoszeniu pięter od +3 do +22, czyli do samego dachu wieży, zastosujemy technologię szalunków ślizgowych opartych
o rozwiązania Peri.

Plac Unii to inwestycja składająca się z trzech budynków o klasie A+, które łącznie oferują 41 300 m kw. powierzchni biurowej. W maju br. certyfikat BREEAM został przyznany biurowej części kompleksu. Obok części biurowej Plac Unii to także galeria handlowa, która na dzień dzisiejszy jest skomercjalizowana w 65 proc.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra