Interbiuro - duży

Rusza budowa Green Day we Wrocławiu

Wizualizacja przedstawia obiekt Green Day
Wizualizacja przedstawia obiekt Green Day
Skanska Property Poland rozpoczyna budowę biurowca Green Day we Wrocławiu. Będzie to trzecia inwestycja biurowa Skanska we Wrocławiu.

Green Day powstaje przy skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Szczytnickiej we Wrocławiu. Będzie to biurowiec klasy A nastawiony na realizację postulatów budownictwa zrównoważonego rozwoju. Siedem kondygnacji budynku oferować będzie 15 930 m kw. powierzchni najmu. Obok powierzchni biurowych najemcy będą mogli korzystać z dwukondygnacyjnego parkingu podziemnego, oferującego 218 miejsc.

Jak mówi Marcin Łapiński z Skanska Property Poland: Rozpoczynamy kolejną inwestycję biurową we Wrocławiu, bo jesteśmy przekonani o dużym potencjale tego miasta. Nowe powierzchnie biurowe, które oferujemy, szybko znajdują najemców. Green Day to świetny projekt, który dobrze wpisuje się w charakter okolicy, a jego atutem oprócz lokalizacji będą nowoczesne rozwiązania minimalizujące wpływ budynku na środowisko i zapewniające najemcom komfortowe warunki pracy.

Green Day jest już trzecią inwestycją biurową Skanska we Wrocławiu: w 2009 r. oddano do użytku Grunwaldzki Center natomiast w marcu br. oddano do użytku pierwszy obiekt z kompleksu Green Towers. Obecna inwestycja zaprojektowana została przez Maćków Pracownia Projektowa z Wrocławia, generalnym wykonawcą będzie Skanska S.A. Biurowiec uzyskał już precertyfikację LEED na poziomie Gold.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra