PGE Narodowy

Konferencja Facility Management & Property Management już za nami

Relacja

|
Dr inż. Andrzej Marciniak
Tomasz Sienkiewicz
28 lutego 2013 roku w Warszawie odbyła się konferencja dla osób związanych z zarządzaniem nieruchomościami, zorganizowana przez Grupę Medialną Nieruchomości.

Airport Hotel Okęcie w Warszawie stał się platformą dla spotkania osób związanych z zarządzaniem nieruchomościami komercyjnymi. Grupa Medialna Nieruchomości zorganizowała 28 lutego 2013 roku Konferencję Facility Management & Property Management.

Wydarzenie podzielone było na dwa moduły przewodnie: "Bezpieczeństwo pożarowe w nieruchomości" oraz „Zielona certyfikacja metodą na ograniczenie kosztów utrzymania budynku i poprawę bezpieczeństwa użytkowników i środowiska”.

Pierwszy panel został poprowadzony przez dr inż. Andrzeja Marciniaka, pracownika naukowo-dydaktycznego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, Kierownika Zakładu. Jako ekspert z zakresu  projektowania, wykonawstwa, oceny i audytów zabezpieczeń przeciwpożarowych jest autorem wielu publikacji i projektów badawczych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego obiektów oraz działań ratowniczych. Należy do Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa. Podczas modułu przybliżył uczestnikom kwestię odpowiedzialności oraz praw zarządcy w zakresie przeciwpożarowej ochrony nieruchomości. Zdobyli oni również wiedzę na temat aspektów formalno-prawnych i technicznych utrzymania w sprawności technicznej urządzeń, systemów i instalacji przeciwpożarowych w obiekcie oraz poznali rozwiązania niestandardowe problemów w zakresie ochrony przeciwpożarowej w budynkach.

Na temat zielnych certyfikatów wypowiedział się Tomasz Sienkiewicz, ekspert ds. Facility & Property Management, który przez  ponad pięć lat pełnił funkcję kierownika obiektu biurowego Rondo 1 w Warszawie. W tym okresie uczestniczył on aktywnie w procesie certyfikacji biurowca przez instytut U.S. Green Building Council (USGBC), który zakończył się przyznaniem certyfikatu LEED Gold dla obiektów istniejących. Prelegent przybliżył ideę „zielonej certyfikacji” i tematykę efektywności energetycznej w pryzmacie certyfikacji. Postawione zostało również pytanie, czy certyfikacja ekologiczna jest istotna oraz czy opłaca się ją stosować.

Swoim doświadczeniem i wiedzą podzielił się także Maciej Czajka z firmy Trend Control, który przedstawił temat „Podnoszenie efektywności energetycznej budynków poprzez zarządzanie zużyciem energii” oraz Prezes firmy iGPM Sp. z o.o. Krzysztof Görlich, który opowiedział o zdalnym zarządzaniu nieruchomościami na co dzień.

Podczas konferencji możliwość rozmów, zdobycie nowych znajomości i poprawę relacji umożliwiły przerwy kawowe. Wykłady natomiast zapewniły przedstawienie rozwiązań, które uczestnicy będą mogli wykorzystać w codziennej praktyce.


0.0
Napisz pierwszy komentarz