PGE Narodowy

Wpływ innowacji i outsourcingu na inwestycje w regionach

Spotkanie „Innowacje i outsourcing – ich wpływ na inwestycje polskich regionów”
Podczas spotkania swoją ofertę w częściach wystawienniczej i konferencyjnej przedstawiły firmy z różnych branż
Czy Pomorze rzeczywiście jest jednym z najciekawszych miejsc do inwestowania w Polsce?

11 września w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu spotkań B2B - „Innowacje i outsourcing – ich wpływ na inwestycje polskich regionów”, podczas którego firmy z regionu pomorskiego, poszukujące wiedzy i rozwiązań z dziedziny innowacji i outsourcingu mogły nawiązać dialog z przedsiębiorcami, dostarczającymi określone usługi.

 

Podczas spotkania swoją ofertę w częściach wystawienniczej i konferencyjnej przedstawiły firmy z różnych branż. Wśród wystawców znalazły się przedsiębiorstwa, takie jak: Rodl & Partners; Contract Administration; JIT Solutions; HRK S.A; Grupa Progres; Ecovis System Rewident; Edoradca; Bydgoska Agencja Rozwoju Pomorza, Krajowy Punkt Kontaktu Związku Banków Polskich; Koło Naukowe Strateg Uniwersytetu Gdańskiego czy Infobrokering.

 

Zderzenie nowoczesności i tradycji

 

Z dużym zainteresowaniem spotkała się debata „Czy Pomorze rzeczywiście jest jednym z najciekawszych miejsc do inwestowania w Polsce?”, w której udział wzięli Paweł Orłowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju; Andrzej Bojanowski, Wiceprezydent Gdańska; Bartosz Piotrusiewicz, Wiceprezydent Sopotu; Bogusław Stasiak, Wiceprezydent Gdyni; Teresa Kamińska, Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o. Dyskusję poprowadził Piotr Świąć, dziennikarz TVP Gdańsk. Podczas niej dowiedzieliśmy się, że Pomorze zabiega o innowacyjne firmy, dając im możliwość rozwoju i oferując potencjał uczelni, infrastruktury typu parki technologiczne, inkubatory oraz grunty. Ważnym tematem z punktu widzenia słuchaczy okazała się kwestia zderzenia nowoczesności z tradycyjnym przemysłem pomorskim. Wiceprezydent Gdyni zwrócił uwagę na liczne modernizacje stoczniowej infrastruktury, która sukcesywnie dostosowywana jest do potrzeb współczesnych firm, czego przykładem jest Bałtycki Port Nowych Technologii oraz biurowiec o roboczej nazwie Pentagon oferujący ponad 5000 mkw.

 

Wsparcie innowacji

 

Ciekawym elementem wydarzenia był panel dyskusyjny „Wiedza, profesjonalizm, innowacje – kluczem do sukcesu”, który poprowadził Stanisław Szultka, Dyrektor Zarządzający Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Wśród poruszonych tematów znalazła się m.in. kwestia wpierania innowacyjnej gospodarki, a także współpracy urzędu z przedsiębiorcą. Na pytania odpowiadali: Zbigniew Kamieński, Zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki; Anna Grapatyn-Korzeniowska, Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz osoby reprezentujące instytucje, które wspierają przedsiębiorców. Przedstawili oni swoje oferty dla przedsiębiorców - powierzchnie biurowe, doradztwo biznesowe i technologiczne, jak również tworzenie ekosystemu innowacji.

 

W ostatnim panelu „Outsourcing w Polsce - czy Pomorze jest gwiazdą sektora BPO” udział wzięli: Maciej Grabski, Prezes Oliwia Business Centre; Marcin Piątkowski, Dyrektor Invest in Pomerania; Monika Nowecka, Partner w firmie Mazars; Edyta Wiwatowska, Prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o. Marcin Piątkowski zwrócił uwagę, że 1 stanowisko w sektorze BPO daje przychód dla regionu ok. 10 tys. zł rocznie dla budżetu w tym właśnie sektorze.

 

Organizatorem wydarzenia B2B „ Innowacje i outsourcing – ich wpływ na inwestycje polskich regionów” była firma New Ideas Sp. z o.o. we współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną sp. z o.o. Spotkanie odbyło się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Marszałka Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, a także Ministerstwa Gospodarki.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz