INTERBIURO logoAluprof S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTorus logoAgrobex Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoHAVRE Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoNowy Styl Group logoPorto Office A Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoCity Space logoINTER-BUD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoForbo Flooring Systems Polska logoGTV Lighting logoTétris Poland logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoBusiness House logoPodium Investment logoCOTEX Office Centre logoKwiaty dla biura logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoRIS Kotes logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Centrum finansowe DFDS powstanie w Globis Poznań

Biurowiec Globis w Poznaniu
DFDS utworzy w biurowcu centrum finansowe
Firma DFDS wynajęła 1600 mkw. powierzchni biurowej w budynku Globis w Poznaniu.

Globe Trade Centre S.A., właściciel biurowca Globis w Poznaniu, podpisał umowę najmu 1600 mkw. powierzchni z DFDS Polska. Firma wprowadzi się do obiektu jesienią 2013 roku. Umowa zawarta została na 5 lat. Podczas transakcji pośredniczyła firma Colliers International.

DFDS to jedna z największych w Europie firm logistyczno-spedycyjnych, specjalizująca się w transporcie morskim i lądowym. Firma powstała w 1866 roku w Danii. Aktualnie obsługuje większość połączeń na Morzu Bałtyckim i Północnym. Dodatkowo dysponuje siecią logistyczną pozwalającą na transport drogowy i kolejowy w większości krajów w Europie. W Poznaniu firma chce stworzyć centrum finansowe, które będzie pierwszym oddziałem DFDS w Polsce. Na pracę w nowej siedzibie liczyć będzie mogło 150 osób.

Poznań, dzięki dogodnej lokalizacji, rozwiniętej infrastrukturze transportowej oraz dostępności wykształconych kadr, jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla firm. Z kolei doświadczenie GTC w tworzeniu powierzchni biurowych dostosowanych do potrzeb centrów BPO, pozwoliło zapewnić firmie DFDS optymalne warunki pracy. Cieszymy się, że zdobyliśmy zaufanie kolejnej europejskiej firmy wchodzącej na polski rynek – komentuje Jacek Wachowicz, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Wynajmu i Sprzedaży GTC S.A.

Biurowiec Globis w Poznaniu jest wynajęty w 95 proc. Zlokalizowany jest w centrum Poznania, w sąsiedztwie hotelu Mercure, dworca Poznań Główny i terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Obiekt oferuje 13 947 mkw. DFDS dołączy do grona takich najemców jak Arvato Polska, Comarch, BZ WBK, KPMG, GPD Advertising, Luxmed, PKO S.A., PTK Centertel oraz UWI Inwestycje.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra