PGE Narodowy

Centrum finansowe DFDS powstanie w Globis Poznań

Biurowiec Globis w Poznaniu
DFDS utworzy w biurowcu centrum finansowe
Firma DFDS wynajęła 1600 mkw. powierzchni biurowej w budynku Globis w Poznaniu.

Globe Trade Centre S.A., właściciel biurowca Globis w Poznaniu, podpisał umowę najmu 1600 mkw. powierzchni z DFDS Polska. Firma wprowadzi się do obiektu jesienią 2013 roku. Umowa zawarta została na 5 lat. Podczas transakcji pośredniczyła firma Colliers International.

DFDS to jedna z największych w Europie firm logistyczno-spedycyjnych, specjalizująca się w transporcie morskim i lądowym. Firma powstała w 1866 roku w Danii. Aktualnie obsługuje większość połączeń na Morzu Bałtyckim i Północnym. Dodatkowo dysponuje siecią logistyczną pozwalającą na transport drogowy i kolejowy w większości krajów w Europie. W Poznaniu firma chce stworzyć centrum finansowe, które będzie pierwszym oddziałem DFDS w Polsce. Na pracę w nowej siedzibie liczyć będzie mogło 150 osób.

Poznań, dzięki dogodnej lokalizacji, rozwiniętej infrastrukturze transportowej oraz dostępności wykształconych kadr, jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla firm. Z kolei doświadczenie GTC w tworzeniu powierzchni biurowych dostosowanych do potrzeb centrów BPO, pozwoliło zapewnić firmie DFDS optymalne warunki pracy. Cieszymy się, że zdobyliśmy zaufanie kolejnej europejskiej firmy wchodzącej na polski rynek – komentuje Jacek Wachowicz, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Wynajmu i Sprzedaży GTC S.A.

Biurowiec Globis w Poznaniu jest wynajęty w 95 proc. Zlokalizowany jest w centrum Poznania, w sąsiedztwie hotelu Mercure, dworca Poznań Główny i terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Obiekt oferuje 13 947 mkw. DFDS dołączy do grona takich najemców jak Arvato Polska, Comarch, BZ WBK, KPMG, GPD Advertising, Luxmed, PKO S.A., PTK Centertel oraz UWI Inwestycje.


0.0
Napisz pierwszy komentarz