Agrobex Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoAluprof S.A. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoOlivia Business Centre logoINTERBIURO logoTorus logoKontor logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoBusiness House logoPodium Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoCity Space logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVantage Development S.A. logoSpectra Development logoNowy Styl Group logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTétris Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoArchicom logoForbo Flooring Systems Polska logoARTSERVIS sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Silesia Business Park z kolejnymi najemcami

Silesia Business Park - biurowce A i B
Spółki Navo Orbico i Distribev Orbico oraz kancelaria prawna KSP Legal & Tax Advice – to nowi najemcy katowickiego kompleksu Silesia Business Park, realizowanego przez Skanska Property Poland.

Do firmy Capgemini, która zajmuje połowę dostępnej powierzchni w inwestycji Silesia Business Park B, już w sierpniu br. dołączą dwie spółki z grupy Orbico. Firmy Navo Orbico oraz Distribev Orbico wprowadzą się na niemal 2700 mkw. powierzchni biurowej, gdzie pracować będzie ponad 350 specjalistów. Decyzja o zlokalizowaniu w jednym miejscu dwóch oddzielnie działających dotychczas zespołów jest częścią strategicznych planów Grupy Orbico dotyczących rozwoju biznesu w Polsce. Grupa Orbico jest wiodącym europejskim dystrybutorem w branży FMCG. Osiągnięte w ten sposób synergie; rozpoznawalna siedziba i nowoczesne wnętrza, zapewnią odpowiednie warunki do rozwoju naszego biznesu – mówi Roman Gajczewski, wiceprezes Navo Orbico i Distribev Orbico.

Z kolei w listopadzie br., także do budynku B, wprowadzi się kancelaria prawna KSP Legal & Tax Advice. Nowa siedziba kancelarii o metrażu 500 mkw. będzie zlokalizowana na 4 piętrze biurowca. Cieszymy się z nowej siedziby, gdyż długo szukaliśmy miejsca na mapie Katowic odpowiadającego w pełni naszym potrzebom. Decydując się na Silesia Business Park postawiliśmy na nowoczesną powierzchnię biurową, a także wyróżniające się otoczenie biznesowe. Wraz z powiększeniem biura planujemy poszerzenie naszego zespołu, m.in. w działach nieruchomości, podatkowym oraz zamówień publicznych. Wybraliśmy lokalizację, która pozwoli nam na jeszcze lepszą dostępność i budowanie relacji z naszymi klientami w regionie – mówi Magdalena Patryas, partner zarządzający w kancelarii KSP.

Zawarcie nowych umów oznacza, że budynek B Silesia Business Park, jest już wynajęty w ponad 80 proc.

Silesia Business Park znajduje się przy ul. Chorzowskiej w Katowicach. Docelowo będzie się składał z 4 bliźniaczych biurowców. Każdy z budynków zaoferuje 12 000 mkw. i uzyska certyfikację w systemie LEED na poziomie Gold. W lutym br. oficjalnie otwarto biurowiec B. Obecnie prowadzone są prace związane z budową kolejnej części inwestycji – budynku C, którego otwarcie zaplanowano na IV kw. 2016 r. Projekt architektoniczny kompleksu powstał w pracowni medusa group. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Skanska SA. Za komercjalizację powierzchni odpowiada Skanska Property Poland.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra