Kinnarps 01.06-30.06

Umowy najmu w nieruchomościach komercyjnych

Lista wydarzeń

Miasto : Warszawa
Miejsce : Golden Floor Plaza
Data : 31.01.2012 - 01.01.2008
Godzina : 08:00 - 00:00
Status : zakończone
O realnych zagrożeniach w kontraktach można będzie dowiedzieć się na konferencji organizowanej przez SCC.

O tym, jak teoria skutecznej współpracy spisana na kilkunastu stronnicach papieru rozmija się z realnymi zagrożeniami, których najemcy i wynajmujący nie potrafili przewidzieć przystępując do spisywania umowy, można było przekonać się w ciągu ostatnich 2 lat spowolnienia gospodarczego, które zebrało żniwo również na płaszczyźnie funkcjonowania nieruchomości komercyjnych.

O zwiększonej czujności i wyciągniętych wnioskach z poniesionych szkód świadczy chociażby fakt, iż tak chętnie podpisywane jeszcze dwa lata temu umowy pre-lease, czyli umowy przednajmu odchodzą powoli w zapomnienie, bowiem mają zbyt wysoki wskaźnik ryzyka. Najemcy wolą skoncentrować swoje działania w obszarze już istniejących obiektów komercyjnych, tym bardziej, że po ostatnim „kryzysowym zastoju" oferta rynku ciągle wygląda zachęcająco. Dla najemców obecna sytuacja sprzyja renegocjacjom dotychczasowych umów najmu – wielu korzysta z tej okazji świadomie podpisując wieloletnie kontrakty z nadzieją na poprawę sytuacji na rynku.

Mimo rynkowych zawirowań podstawowa funkcja umowy pomiędzy najemcą a wynajmującym nie uległa zmianie. Umowa najmu powinna zapewnić wynajmującemu stabilne finansowanie, a najemcy możliwość stabilnego prowadzenia własnego biznesu. W „dobrych czasach" umowy podpisujemy z myślą o unormowaniu naszych formalno - prawnym ustaleń, zapominając czasami, iż najczęściej służą one jednak rozwiązywaniu problemów, gdy sytuacja na rynku się zmienia i jedna ze stron, bądź też obydwie, nie mogą w 100 proc. wywiązać się z jej zapisów.

Szkolenie „Umowy najmu w nieruchomościach komercyjnych" odbędzie się 31 stycznia 2012 r. w Warszawie. Jeco celem jest przedyskutowanie w gronie specjalistów możliwych zmian warunków umowy, tak, aby były one korzystne dla stron, aby pomogły jednej ze stron przetrwać trudniejszy moment w istnieniu firmy, aby zoptymalizować / usprawnić współpracę między właścicielem i najemcą.

W trakcie szkolenia omówione zostaną:

 • Nieruchomości komercyjne w Polsce – wczoraj, dziś i jutro
 • Aspekty finansowe umów najmu
 • Aspekty podatkowe umów najmu
 • Aspekty prawne umów najmu
 • Podnajem
 • Negocjacje i renegocjacje umów najmu

Do uczestnictwa w szkoleniu zaproszeni są:

 • właścicieli nieruchomości komercyjnych (biurowe, magazynowe, logistyczne, przemysłowe, produkcyjne)
 • najemców nieruchomości komercyjnych
 • doradców i konsultantów
 • pośredników
 • wszystkie osoby zainteresowane tematem

Program szkolenia został zatwierdzony przez Ministerstwo Infrastruktury pod numerem 2078 i spełnia wymogi doskonalenia zawodowego dla zarządców nieruchomości oraz pośredników w obrocie nieruchomościami. Za szkolenie przysługuje 8 godzin edukacyjnych.


0.0
Napisz pierwszy komentarz