DKBE 2017 - debata o najnowszych rozwiązaniach i standardach w branży HVAC

Miasto : Warszawa
Miejsce : PGE Narodowy
Data : 05.10.2017
Godzina : 10:00 - 17:00
Status : zakończone
DKBE 2017 - debata o najnowszych rozwiązaniach i standardach w branży HVAC
Zapraszamy na debatę o roli komfortu wewnętrznego i rozwiązaniach instalacyjnych w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym.

Zgodnie z dyrektywą UE do 2020 roku wszystkie kraje członkowskie powinny zmniejszyć zużycie energii o 20% i przygotować strategię umożliwiającą dalsze oszczędności w kolejnych dekadach. Polska została więc postawiona przed potężnym wyzwaniem, możliwym do spełnienie wyłącznie w przypadku głębokich zmian we wszystkich gałęziach gospodarki. Jednym z kluczowych obszarów, w których branża budowlana może stosunkowo niskim kosztem podnieść efektywność jest branża HVAC.

Lindab, lider jakości i jeden z największych producentów systemów wentylacyjnych, wraz z szerokim gronem partnerów z branży budowlanej, postanowił zorganizować debatę, która otworzy oficjalną dyskusję na temat zmian na rynku HVAC i edukacji w zakresie najnowszych technologii stosowanych w systemach wentylacyjnych.

Wystąpienia prowadzone w ramach konferencji podzielone będą na 3 bloki tematyczne:

 • Komfort - punktem wyjścia do całej dyskusji musi być zagwarantowanie zdrowia i bezpieczeństwa użytkowników budynków. Prelegenci będą poruszali zagadnienia takie jak: technologie zarządzania i optymalizacji klimatu wewnętrznego, wpływ klimatu na wydajność pracy i certyfikaty zapewniające spełnianie najwyższych standardów.
 • Budownictwo - w ramach tego obszaru przedyskutujemy wpływ zmian na architekturę budynków i wymagania dyrektywy UE w kontekście polskiego kodeksu budowlanego i eksploatacji budynków.
 • Energooszczędność - w trakcie tego najważniejszego segmentu debaty prelegenci przedstawią szereg rozwiązań, które pozwalają podnieść efektywność energetyczną branży HVAC, takie jak: systemy wentylacyjne o podwyższonej klasie szczelności, rekuperacja, zmiennowydatkowe systemy VAV, a także inteligentne systemy pomiarów i zarządzania powietrzem.

Wśród wielu cenionych prelegentów pojawią się między innymi:

 • dr inż. Piotr BARTKIEWICZ, OSWBZ / GO4Energy
 • dr inż. Andrzej GÓRKA, PZITS / Politechnika Poznańska
 • mgr inż. Piotr MOKRZAŃSKI, OSWBZ / Go4Energy
 • dr inż. Jarosław MÜLLER, SPW / Politechnika Krakowska
 • dr inż. Joanna RUCIŃSKA, PZITS / Politechnika Warszawska
 • mgr inż. Sławomir SAWICKI, SPW / Pol-Con Consulting
 • prof. dr inż. Paweł WARGOCKI, Duński Uniwersytet Techniczny
 • dr inż. Peter WOUTERS, Lindab / Tight Vent

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby związane z rynkiem budowlanym do udziału w konferencji. Formularz rejestracyjny, harmonogram wykładów i szczegółowe informacje dostępne są na stronie: dkbe2017.pl

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz