Jak dobrać odpowiednią wykładzinę do biura?

|
Waldemar Kulikowski, Key Account Manager firmy Forbo Flooring Polska
Marmoleum Modular to kolekcja płytek linoleum, która daje możliwości aranżacji powierzchni podłogowych (Marmoleum Modular w biurze)
Podłoga w biurowcu to kwestia podstawowa, ale nie błaha. Dobrze dobrana wykładzina wpływa np. na charakter wnętrza w miejscu pracy. O rozwiązaniach podłogowych w biurowcach rozmawiamy z Waldemarem Kulikowskim, Key Account Manager firmy Forbo Flooring Polska, ekspertem rozwiązań podłogowych do biur.
Waldemarem Kulikowskim, Key Account Manager firmy Forbo Flooring Polska
Waldemar Kulikowski, Key Account Manager firmy Forbo Flooring Polska

Czy alergicy powinni obawiać się wykładzin w biurach?

Alergicy zdecydowanie nie powinni się obawiać wykładzin dywanowych w biurach, szczególnie jeśli używają wykładziny typu Flotex. Wykładziny te produkowane są z poliamidu, a nie polipropylenu. Takie wykładziny w małym stopniu pylą, są łatwe w pielęgnacji i użytkowaniu (wystarczy zwykły odkurzacz), a jednocześnie zatrzymują kurz, a nie „wzbijają” go w powietrze. Flotex jest wykładziną posiadającą aprobatę brytyjskiego instytutu Allergy UK i jest polecany właśnie dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego i alergie. 

 

W jaki sposób wykładzina może wpłynąć na jakość powierza w biurze?

Pośrednio i bezpośrednio. Pośrednio nawet przez sam proces produkcji lub konieczności doboru do każdej z wykładzin specyficznego środka czyszczącego. Istotniejszy jednak jest jej bezpośredni wpływ, czyli zawartość Lotnych Związków Organicznych. Wykładziny Forbo posiadają niską emisję Lotnych Związków Organicznych spełniając standardy jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń 01350.

 

Czy w jakiś jeszcze sposób wykładzina przyczynia się do tworzenia zdrowszego i bezpieczniejszego miejsca pracy?

Często nie zdajemy sobie sprawy jak ważna w naszym życiu jest podłoga. Dobór warstwy wykończeniowej posadzki wpływa na wiele czynników jak np.: samopoczucie, komfort, koncentracja, odpowiednia jonizacja powietrza/elektrostatyczność, bezpieczeństwo związane z antypoślizgowością czy choćby oznaczeniami dla osób niepełnosprawnych. 

 

Podsumowując, jaka powinna być wykładzina w pomieszczeniach biurowych? 

Wykładzina powinna być odpowiednia do wnętrza, w którym się znajduje. W pomieszczeniach biurowych sprawdzi się wykładzina dywanowa w płytkach zapewniająca komfort, bezpieczeństwo, odpowiednią akustykę i estetykę.
Należy oczywiście pamiętać o odpowiedniej kolorystyce. Do lamusa odeszły już szarości. Biura to również kantyny, wejścia i sanitariaty. Tutaj zalecamy wykładziny elastyczne i system mat wejściowych. Oferujemy kompleksowe rozwiązania podłogowe do każdej części budynku od jednego dostawcy.

 

  • 1
  • 2

3.0
Napisz pierwszy komentarz