Sen – nowy benefit pracowniczy?

|
Obecnie wiele osób ma poczucie zmęczenia i wypalenia zawodowego. W odpowiedzi na to, firmy wprowadzają drzemki jako element realizowanego programu work-life balance. O sile krótkiej drzemki opowiada Magdalena Filcek, autorka „Vinci Power Nap – Kawiarenka Snu”.
Magdalena Filcek, autorka „Vinci Power Nap – Kawiarenka Snu”
Magdalena Filcek, autorka „Vinci Power Nap – Kawiarenka Snu”

 

Co z osobami, które głośno chrapią, a chciałby skorzystać z kawiarenki?

Przewidujemy dodatkową możliwość słuchania muzyki relaksacyjnej w chuście poprzez słuchawki – wtedy chrapanie sąsiada nie będzie słyszalne.

Na uwagę zasługuje ciekawa aranżacja „Vinci Power Nap – Kawiarenka Snu”. Wzrok przykuwają zwłaszcza wiszące w jej wnętrzu chusty. Czy i w jaki sposób przestrzeń kawiarenki pomaga w ukojeniu zmysłów?

20-minutowy odpoczynek w „Kawiarence Snu” pozwoli na ukojenie i wyciszenie wszystkich zmysłów jednocześnie: dotyku (stąpanie po miękkiej trawie, ciepłym piasku lub powietrznych poduszkach), wzroku (delikatny półmrok, kolor i tematyczna aranżacja przestrzeni), słuchu (specjalnie skomponowana ścieżka dźwiękowa), zapachu (kompozycje zapachowe wspomagające relaks), smaku (poczęstunek w postaci zdrowego napoju, orzeźwiający tlen) oraz równowagi (utulenie w podniebnej chuście, która daje poczucie relaksu i harmonii).

Jakie typy pokoi oferuje „Vinci Power Nap”?

W tym momencie jest zrealizowany pierwszy prototyp „Vinci Power Nap – Kawiarenki Snu” i jest to tzw. Pokój Leśny. Zaprojektowałam także inne pokoje: „Powietrzny” i „Słoneczny”.

Niektóre osoby mają problemy z zasypianiem i zajmuje im to sporo czasu. Czy wizyta w kawiarence ma sens tylko wtedy, gdy śpimy? Czy też jest ona miejscem, w którym po prostu możemy się zrelaksować?

„Vinci Power Nap – Kawiarenka Snu” jest właśnie odpowiedzią na problem z zasypianiem, czyli np. z brakiem dostatecznego relaksu i poczucia bezpieczeństwa, pozwalającego na zaśnięcie. „Kawiarenka Snu” została tak zaprojektowana, żeby dawać poczucie spokoju, błogości i akceptacji. W takich warunkach o wiele łatwiej jest się rozluźnić i kołysząc się w chuście, zasnąć spokojnie jak dziecko w ramionach mamy.

 


 

Magdalena Filcek – artysta architekt wnętrz, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest liderem, wizjonerem, wynalazcą, designerem, mentorem, pilotem balonów na ogrzane powietrze. Jest laureatka Nagrody Prezydenta RP Grand Prix 2002 za Najlepszą Pracę Dyplomową w Polsce, stypendystką Ministra Kultury, właścicielką patentu RP, kilku wzorów przemysłowych EUIPO. Jej projekty zdobyły najwyższe wyróżnienia i nagrody, większość z nich jest o zasięgu globalnym.

Magdalena Filcek jest również autorką „Vinci Power Nap – Kawiarenka Snu” pierwszego w Polsce i tego typu na świecie (chronionego) innowacyjnego pomysłu dotyczącego wellbeing'u w organizacjach, który oparty jest na odzyskiwaniu utraconej energii pracownika, projekt ten również może służyć pomocą: liderom biznesu, chirurgom, weteranom, dzieciom, itd.

Pozostałe projekty Magdaleny Filcek to m.in.:

"Balonodrom Project" - (szpital onkologiczny dla dzieci)

"Urban Pixels" - (poprawa jakości powietrza w miastach)

"Vinci Fit Art - Radość Życia" - (miejsce gdzie można odzyskać harmonie ciała i umysłu, rozbudzić kreatywność, ciekawość świata i radość życia)

„Vinci Lex” - (pomysłu na miejsce wspierające prawników oraz strony w mediacji)

"Akademia Leonarda da Vinci Zloty Wiek" - (budzenie świadomości, pasji i radości życia, wg zasad i działań Leonarda da Vinci dla seniorów)

"Vinci Power Nap - Kawiarenka Snu" - (odzyskiwanie energii, poprawa efektywności pracownika, wellbeing w organizacji)

"Kokonarium" i "Pokoje dla dzieci w hospicjach" - (pomoc w terapii dla dzieci po stracie rodzica) realizacja z Fundacją Kulczyk oraz Fundacją Zaczytani

 


5.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz