Giant

Premiera książki o warszawskich niebotykach

Rondo 1
Rondo 1
W sobotę 16 maja br. podczas tegorocznej edycji Warszawskich Targów Książki odbędzie się premiera książki „Złota 44 i inne warszawskie niebotyki”.

Podczas tegorocznych Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym na godzinę 12.30 w sali Londyn C zapowiedziano spotkanie z autorem książki varsavianistą Jarosławem Zielińskim oraz wiceprezesem BBI Development SA Rafałem Szczepańskim.

 

Złota 44 i inne warszawskie niebotyki” to pierwsza książka poświęcona warszawskim drapaczom chmur. W publikacji czytelnik znajdzie m.in. wieżowiec Złota 44 zaprojektowany przez sławnego architekta Daniela Libeskinda oraz historyczny budynek PAST-a. Książka ta stanowi dogłębne opracowanie historyczne, architektoniczne, a także urbanistyczne oraz została podzielona na dwie części. Pierwsza traktuje o historycznym rozwoju oraz przyszłości wysokościowców w stolicy. Z kolei druga to zestaw istniejących obiektów tego typu w Warszawie. Opracowanie jest pierwszym krokiem w drodze do syntezy złożonego zagadnienia jakim są wieżowce. Dlatego jako publikacja popularnonaukowa, pozostawia wiele kwestii otwartych – podkreśla Jarosław Zieliński autor książki.

 

Złota 44 i inne warszawskie niebotyki” to szósta książka traktująca o historii Warszawy, której wydawcą jest BBI Development SA. Jako firma aktywna od lat na warszawskim rynku nieruchomości utożsamiamy się z miastem, ważna jest dla nas jego przyszłość ale także jego dziedzictwo. Wierzę, że ta publikacja, będąca kontynuacją naszej serii wydawniczej okaże się ciekawą lekturą dla wszystkich pasjonatów architektury i miłośników Warszawy – powiedział Rafał Szczepański Wiceprezes BBI Development SA.

 


0.0
Tagi: Rondo 1
Napisz pierwszy komentarz