PGE Narodowy

EKO Business Garden Warszawa nagrodzony przez ministra

Zieleń wokół Business Garden Warszawa
Business Garden Warszawa
W konkursie Projekt: Przestrzeń organizowanym przez Ministra Środowiska kompleks Business Garden Warszawa otrzymał I nagrodę! Gratulujemy!

Business Garden Warszawa otrzymał najwyższą nagrodę w zainaugurowanej w tym roku przez Ministra Środowiska pierwszej edycji konkursu Projekt: Przestrzeń. Inwestycja firmy Vastint została wyróżniona w kategorii projektów komercyjnych za przemyślany projekt architektury krajobrazu podnoszący wartość estetyczną przestrzeni miasta. Kapituła konkursu dostrzegła w kompleksie twórcze rozwinięcie idei parku biznesowego, przejawiające się harmonijnym połączeniem funkcji biznesowo-usługowej z ogólnodostępnym ogrodem o wysokich walorach przyrodniczych i użytkowych.

 

Koncepcja  architektury krajobrazu Business Garden opiera się na idei zrealizowania zespołu budynków biurowych wkomponowanych w zieleń. Ograniczenie liczby naziemnych miejsc parkingowych pozwoliło prawie całą dostępną powierzchnię działki zagospodarować ogólnodostępnym parkiem charakteryzującym się pod względem formy oraz funkcji. Układ parku ma charakter krajobrazowy; wypełniają go drzewa, krzewy, trawy ozdobne i byliny oraz sieci alejek spacerowych, zbiorniki wodne                  i elementy małej architektury. Tereny zielone stanowią aż 60 proc. powierzchni kompleksu, z uwzględnieniem zielonych dachów i tarasów.

 

Inwestor Business Garden duży nacisk położył na właściwe gospodarowanie wodą opadową, która w całości zatrzymywana jest na terenie, służąc w czasie suszy do nawadniania zieleni i napełniania zbiorników wodnych oddzielających dziedzińce budynków od pozostałej części parku. Autorem przestrzeni pełniącej funkcję miejsca spotkań, wydarzeń plenerowych i relaksu pracowników kompleksu, a zarazem zwycięskiej koncepcji jest pracownia JSK Architekci.

 

Konkurs Projekt: Przestrzeń został zorganizowany z inicjatywy Ministerstwa Środowiska oraz firmy doradczej EY – partnera merytorycznego konkursu. Uroczystość wręczania nagród odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie.


0.0
Napisz pierwszy komentarz