EKO PORTO OFFICE B

Kraków, Generała Bohdana Zielińskiego 22

Powierzchnia inwestycji
Całkowita : 9700 mkw.
Biurowa : 5640 mkw.
Do wynajęcia : 2900 mkw
Klasa biurowca: A
Wynajem
Komercjalizacja
Porto Office B Sp. z o.o.
31-115 Kraków
Garncarska 3
Kontakt
zobacz kontakt
  • www.porto-office.pl
  • 605355620
  • monika.suldecka@pl.knightfrank.com
zapytaj o ofertę
Status budynku: Istniejący
Całkowita powierzchnia budynku: 9700 mkw.
Powierzchnia do wynajęcia (min. - max.): Brak ograniczeń - 2900 mkw
Data ukończenia budowy: marzec 2017 r.
Liczba podziemnych kondygnacji: 1
Liczba naziemnych kondygnacji: 4
Typowa powierzchnia piętra: 1400 mkw.
Współczynnik powierzchni wspólnych: 5,46%
Liczba podziemnych miejsc parkingowych: 103
Liczba naziemnych miejsc parkingowych: 12
Współczynnik miejsc parkingowych: 1/57

Budynek B kompleksu Porto Office, zaprojektowany na planie litery L, składa się z czterech kondygnacji naziemnych oraz garażu podziemnego, w którym znajdują się m.in. miejsca postojowe dla samochodów, motocykli, rowerów oraz punkty ładowania pojazdów elektrycznych.

Powierzchnia typowego piętra, ok. 1 400 m² umożliwia elastyczną aranżację, dostosowaną do indywidualnych potrzeb najemcy. Z kolei parter budynku, został w całości przeznaczony na powierzchnie usługowe. Na terenie obiektu znajdują się trzy nowoczesne szybkobieżne windy oraz dwie niezależne klatki schodowe, które zapewniają szybkie i bezpieczne poruszanie się po budynku.

Inwestycja Porto Office prezentuje innowacyjne spojrzenie na przestrzeń miejską i tworzy nową jakość powierzchni biurowych, zgodną z zasadami zrównoważonego rozwoju. Architektura niskokondygnacyjnego budynku Porto Office B, nie zaburza otaczającej go zieleni, a wręcz przeciwnie - tworzy przyjazne środowisko do pracy i odpoczynku, w pełnej harmonii z otoczeniem. Symbioza dwóch, z pozoru różnych światów, objawia się również poprzez wykorzystanie w budynkach proekologicznych rozwiązań, które potwierdza certyfikacja LEED. Lokalizacja większości miejsc parkingowych w nowoczesnym garażu podziemnym, pozwala na efektywne zagospodarowanie działki elementami małej architektury i zieleni o zróżnicowanym charakterze.

Niewątpliwym atutem jest lokalizacja projektu w pobliżu rekreacyjnych i wypoczynkowych terenów zielonych. Z jednej strony, z budynków rozciąga się panorama na Skałki Twardowskiego, a z drugiej na Zielone Ogródki Działkowe, co zapewnia niepowtarzalny charakter powierzchni biurowych, sprzyjający innowacyjności i kreatywności. Miejsca te, w wolnym czasie umożliwiają zarówno odpoczynek pasywny, jak też aktywny (jogging, jazda na rowerze, jazda na rolkach, wspinanie, nurkowanie).

Ponadto w najbliższej okolicy usytuowane są liczne punkty handlowe, usługowe, gastronomiczne i hotele, z których pracownicy biurowca mogą skorzystać bez konieczności pokonywania dużych odległości.

Kontrola dostępu Tak
Okablowanie telefoniczne Tak
Okablowanie komputerowe Tak
Okablowanie elektryczne Tak
Centrala telefoniczna Tak
Klimatyzacja Tak
Czujnik dymu i ciepła Tak
Podnoszone podłogi Tak
Podwieszany sufit Tak
Wykładzina Tak
Otwierane okna Tak
Łącze światłowodowe Tak
Ścianki działowe Nie

Biurowiec Porto Office jest położony na eksponowanej działce przy ul. gen. Bohdana Zielińskiego, w zielonej i cichej dzielnicy Krakowa, zaledwie 10 minut jazdy od centrum miasta i 3 minuty od Centrum Kongresowego ICE. Kameralna lokalizacja podparta świetnie rozwiniętą siecią komunikacyjną, zapewniającą połączenie ze wszystkimi ważnymi obiektami na mapie Krakowa, to jeden z niewątpliwie największych atutów Porto. Dodatkowo, położenie przy dwupasmowej arterii zapewnia szybkie i płynne połączenie z trasami wylotowymi z aglomeracji (m.in. autostradą A4 i drogą krajową 7) oraz międzynarodowym portem lotniczym w Balicach. Dla osób żyjących zgodnie z ekologicznymi trendami w okolicy istnieje znakomity dostęp do transportu publicznego oraz sieć ścieżek rowerowych.

Wynajem
Czynsz wywoławczy za powierzchnię biurową: Skontaktuj się z agentem
Koszty eksploatacyjne: Skontaktuj się z agentem
Min. okres najmu: Skontaktuj się z agentem
Czynsz za parking naziemny: Skontaktuj się z agentem
Czynsz za parking podziemny: Skontaktuj się z agentem
Opis biurowca

Nowoczesny projekt biurowy pod nazwą Porto Office, to zespół dwóch kameralnych budynków, zlokalizowanych na krakowskich Dębnikach, przy ul. Zielińskiego 22. W sąsiedztwie rozległych terenów zielonych, na powierzchni ok. 1,5 hektara, powstają niewysokie obiekty, które mają odzwierciedlać najwyższe standardy architektoniczne i wykorzystywać nowoczesne technologie, aby spełnić oczekiwania najemców i zapewnić przyjazne warunki pracy.

Kompleks zostanie stworzony zgodnie ze strategią zrównoważonego budownictwa i rozwoju, co znajdzie swoje potwierdzenie w odpowiedniej certyfikacji. Przewagę konkurencyjną zapewnia mu szereg innowacyjnych rozwiązań z zakresu wykorzystanych materiałów, zużycia energii oraz sposobów promowania zdrowego stylu życia oraz zachęcania pracowników do świadomego korzystania z rozwiązań przyjaznych środowisku. Wyrazem tego jest między innymi fakt, iż budynek B jest na finiszu starań w kierunku uzyskania certyfikacji LEED na poziomie Gold.

Wszystkie te udogodnienia, jak również bliskość terenów rekreacyjnych, przyczynią się z pewnością do stworzenia idealnego środowiska do pracy, rozwoju biznesu, dając także przestrzeń do odpoczynku.

W pierwszym etapie projektu powstał budynek Porto Office B, zbudowany na planie litery L, który oddano do użytkowania w marcu 2017r. W drugim etapie powstanie budynek Porto Office A, o powierzchni ok. 7 100 m2. Zakończenie budowy zaplanowane jest na wiosnę 2018r. Budynek A jest większy, został zaprojektowany na planie prostokąta z wewnętrznym zielonym patio, mającym pełnić funkcję wewnętrznego ogrodu.

 

mantra