Business House logoTétris Poland logoOlivia Business Centre logoPRO-INVEST S.A. logoLC Corp S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoCity Space logoALLCON INVESTMENT logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFYI Commercial Consulting logoEcophon Saint-Gobain logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoTriGranit Corporation logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoTorus logoOmnitech Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKwiaty dla biura logoLobos Nieruchomości logoKart Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoArchicom logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoDorbud S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoSchüco International Polska logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHexagon logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoWOMAK HOLDING logoBREMA Sp. z.o.o. logoEcho Investment logoCOTEX Office Centre logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPartner Capital Group logoGhelamco Poland logo

Polacy budują w Petersburgu

|
Biurowiec Zeppelin w Petersburgu
Biurowiec Zeppelin w Petersburgu
Polska spółka Unibep rozwija działalność w Rosji - buduje biurowiec Zeppelin w Petersburgu, a także stara się o pozyskanie nowych kontraktów. Czy kryzys na linii Rosja – Unia Europejska nie przeszkodzi w realizacji planów?

Niepokój europejskich inwestorów budzi zapowiedziane przez rosyjską Dumę uchylenie prawa uniemożliwiającego rządowi zakazywanie działalności firm z państw zachodnich, zwłaszcza tych postrzeganych jako „agresorzy” (a warto nadmienić, że rosyjski parlament pod koniec zeszłego miesiąca rozpoczął dyskusję nad wprowadzeniem takiego pojęcia do miejscowego prawa). Czy w niedługiej przyszłości może zatem dojść do pierwszych wywłaszczeń?

 

Europejscy (w tym także polscy) inwestorzy raczej się ich nie obawiają, a wręcz przeciwnie, starają się pozyskiwać nowe kontrakty. Nasze inwestycje wyglądają bardzo dobrze, są bezpieczne pod względem finansowym. Największy kontrakt, który kończymy, czyli Hilton w Moskwie, jest finansowany z polskich banków, ubezpieczony w KUKE. Pieniądze trafiają bezpośrednio z polskiego banku na nasze konto, oczywiście po wykonaniu prac – komentuje inwestor Leszek Gołąbiecki, prezes zarządu i dyrektor spółki Unibep SA.

 

Unibep buduje w Rosji także budynki biurowe, jeden z obiektów – kompleks biurowo-apartamentowy o powierzchni 34 000 mkw. powstaje w mieście Tiumeń przy granicy z Kazachstanem, a drugi o nazwie Zeppelin realizowany jest w Petersburgu na zlecenie spółki należącej do Austriaków za kwotę 88,5 mln zł. Co więcej, firma Unibep stara się rozwijać swoją działalność w Rosji, zaś wartość przetargów, w których bierze udział, szacowana jest na ok. 3,5 mld zł. Mimo to nie sposób przeoczyć wahań w cenie akcji Unibepu, warunkowanych napięciem wokół Ukrainy. Akcje spółki utrzymują się obecnie na poziomie 7,2 zł, podczas gdy pod koniec zeszłego roku osiągały wartość 9 zł.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra