DEVCO Sp. z.o.o. logoLobos Nieruchomości logoHAVRE Sp. z o.o. logoTorus logoSawig Invest Group logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoArchicom logoGhelamco Poland logoHexagon logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoPorto Office B Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoPartner Capital Group logoALLCON INVESTMENT logoWOMAK HOLDING logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoCOTEX Office Centre logoBREMA Sp. z.o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoKwiaty dla biura logoKart Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPRO-INVEST S.A. logoCity Space logoLC Corp S.A. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoTétris Poland logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoOlivia Business Centre logoBusiness House logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoUNIMOR Development S.A. logoEcho Investment logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoEcophon Saint-Gobain logoNowy Styl Group logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Artyści z łódzkiej ASP ozdobią biurowiec Ericpol

Biurowiec Ericpol - wizualizacja
Według najnowszych informacji biurowiec ma być gotowy do 30 listopada, fot. http://www.ericpol.pl/strona-glowna/biurowiec-w-lodzi/
Od początku października na ścianach łódzkiego biurowca będą pojawiać się grafiki przedstawiające znane postaci.

Artyści z łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych: Natalia Grabowska, Bolesław Godziński, Marcin Wilkoszewski i Maciej Bielewicz wykonają prace, przybliżające postaci, które przyczyniły się do zmian w sposobie myślenia i komunikacji międzyludzkiej. Grafiki będą zdobiły korytarze, kuchnie, łazienki i pomieszczenia biurowe. Na cztery kondygnacje budynku przypada ponad 80 grafik w stylu street art - po 20 na każdy poziom.

 

Świadomie zdecydowaliśmy się nie dotykać znanych na świecie ikon nauki czy sztuki. Szukaliśmy raczej osób i idei niszowych, które miały jednak wpływ na nasze dzisiejsze życie lub rozwój nauki, a przy tym były związane z Polską. Taki był klucz. Nie uciekliśmy całkowicie od oczywistych geniuszy, ale w naszym ujęciu powszechnie znany Edison nie wymyśla żarówki, lecz zachęca do oszczędności prądu w sanitariatach, a szerzej nieznany wynalazca walkie-takie, Henryk Magnuski przysiada zmęczony na korytarzu i skarży się na gabaryty ówczesnych kondensatorów - wyjaśnia Jan Malkiewicz, kierownik marketingu Ericpol i pomysłodawca projektu.

 

Do końca sierpnia artyści mają przygotować projekt rysunków, przez wrzesień zgromadzić potrzebne materiały, a sam proces nanoszenia postaci na ściany rozpocznie się w październiku. Firma Ericpol zamierza wewnątrz budynku umieścić kamery, które będą dokumentować postępy artystów, dzięki czemu każdy internauta będzie miał możliwość śledzenia podjętych działań.

 

Czterokondygnacyjny biurowiec został zaprojektowany przez biuro architektoniczne HORIZONE STUDIO. Obiekt powstaje na terenie dawnego ogrodu pałacowego Scheiblera oraz basenu Olimpia. Elewacje budynku stylem nawiązują do fabrycznych zabudowań Łodzi z XIX wieku. Głównymi elementami projektu są dwa skrzydła, połączone przeszklonym lobby.

 

W kompleksie o powierzchni całkowitej 10 500 mkw., znajdzie się ok. 750 stanowisk pracy, podziemny parking dla 90 samochodów, serwerownia, pomieszczenia socjalne, sale konferencyjne, a także kantyna. Obiekt jest trzecią łódzką inwestycją spółki, działającej na międzynarodowym rynku ICT. Frma posiada 4 biura w Polsce, a także trzy spółki zależne na Białorusi, Ukrainie i w Szwecji, które razem współtworzą Grupę Ericpol, zatrudniającą łącznie ok. 1900 pracowników.

 

Według najnowszych informacji biurowiec ma być gotowy do 30 listopada.

Napisz pierwszy komentarz
mantra