INTER-MAR Stanisław Marzec logoTorus logoWOMAK HOLDING logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoEcho Investment logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoLC Corp S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoSawig Invest Group logoCity Space logoALLCON INVESTMENT logoKwiaty dla biura logoPRO-INVEST S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoSchüco International Polska logoDorbud S.A. logoINTERBIURO logoFYI Commercial Consulting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoArchicom logoTriGranit Corporation logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKart Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPartner Capital Group logoOlivia Business Centre logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoBusiness House logoEcophon Saint-Gobain logoHexagon logoOcean Plaza Sp. z o.o. logo

Zagadkowy biurowiec w centrum Krakowa?

Kompleks biurowy przy ul. Pawiej, fot. moonstudio.com.pl
Jak poinformował Leszek Sikora, Dyrektor Zarządzający ECE Projektmanagement Polska, nie jest to materiał ostateczny, lecz jedynie poglądowe szkice, fot. moonstudio.com.pl
Na działce zlokalizowanej przy ul. Pawiej, tuż przy Galerii Krakowskiej, powstanie kompleks budynków biurowych. Na budowę czterech z nich Wydział Architektury i Urbanistyki wydał tzw. wuzetki już w 2013 r., w dalszym jednak ciągu nie są znane losy piątego planowanego obiektu.

W tym momencie inwestor może starać się o pozwolenie na budowę 4 budynków biurowych z funkcją uzupełniającą handlowo-usługową, garażami podziemnymi, dojazdami i infrastrukturą techniczną. Dla nich zostały już wydane decyzje o ustaleniu warunków zabudowy, określające jej dokładne parametry, w tym wysokość (trzy budynki mogą sięgać maksymalnie 24 metrów, natomiast czwarty 21 metrów) oraz szerokość elewacji frontowych od strony ul. Pawiej - budynki będą miały kolejno: 98 m, 112 m, 55m i 82 m szerokości.

 

W dalszym ciągu do wojewódzkiego konserwatora zabytków nie wpłynął projekt warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla piątego i najwyższego budynku. Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Gazeta.pl jest nim 11-piętrowy wieżowiec, który ma zostać ulokowany tuż przy wiadukcie obok Alei Trzech Wieszczów i al. 29 Listopada.

 

Dokładniejszych informacji na temat inwestycji nie udzielił nam ani inwestor – spółka ECE, która jest właścicielem m.in. Galerii Krakowskiej, ani biuro architektoniczne nsMoonStudio. Ostateczny kształt i formuła inwestycji jest jeszcze niewiadoma. Staramy się obecnie o potwierdzenie możliwości wzniesienia na naszych działkach obiektów biurowych, tj. pozyskanie decyzji o warunkach zabudowy tego terenu, ale parametry przyszłych budynków są jeszcze do rozstrzygnięcia w procesie projektowania do pozwolenia na budowę. Podobnie pozostałe implikacje lokalizacyjne, jak np. skomunikowanie inwestycji - poinformował Leszek Sikora, Dyrektor Zarządzający ECE Projektmanagement Polska.

 

Gazeta.pl podała, że początkowo inwestor chciał postawić wieżowiec o wysokości 80 metrów, natomiast wojewódzki konserwator zabytków wyrazi zgodę na budynek liczący maksymalnie 40 metrów. Budynki powstaną na działce o długości 430 metrów i szerokości 100 metrów, zajmując w ten sposób cały niezagospodarowany teren między Galerią Krakowską a wiaduktem przy alei 29 Listopada. Z danych udostępnionych przez nsMoonStudio wynika, że powierzchnia całkowita kompleksu wyniesie 127 300 mkw.

 

Zaawansowany projekt budowlany będziemy mogli poznać pod koniec br. Wówczas dopiero otrzymamy bardziej szczegółowe dane dotyczące architektury planowanych obiektów oraz ich powiązania z infrastrukturą miasta.

Tagi: Kraków
Napisz pierwszy komentarz
mantra