BC INVESTMENTS sp z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoGhelamco Poland logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoCity Space logoBusiness House logoPRO-INVEST S.A. logoEcho Investment logoBREMA Sp. z.o.o. logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoSchüco International Polska logoTétris Poland logoOlivia Business Centre logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoPorto Office B Sp. z o.o. logoHexagon logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoLobos Nieruchomości logoArchicom logoWOMAK HOLDING logoSawig Invest Group logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoLC Corp S.A. logoDorbud S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPartner Capital Group logoALLCON INVESTMENT logoNowy Styl Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTorus logoEcophon Saint-Gobain logoFabryka Mebli Biurowych MDD logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

EKO Łódź z pierwszym certyfikatem BREEAM In-Use na poziomie Excellent

Sterlinga Business Center
Sterlinga Business Center
Budynek Sterlinga Business Center (SBC) zlokalizowany przy ulicy Sterlinga 8A w Łodzi otrzymał certyfikat BREEAM In-Use International w kategoriach „Building Management” oraz „Asset” na poziomie „Excellent”.

Sterlinga Business Center jest pierwszym i jak dotąd jedynym budynkiem w Łodzi, który może pochwalić się certyfikatem BREEAM In-Use International na poziomie Doskonałym.

 

Uzyskanie przez SBC certyfikatu BREEAM In–Use na poziomie Excellent jest potwierdzeniem stosowanych przez Hines na całym świecie wysokich standardów w zakresie budowania oraz zarządzania budynkami biurowymi z dbałością o komfort najemców oraz środowisko naturalne przyznaje Przemysław Iznerowicz, Dyrektor w Hines Polska.

 

Rozwiązania, które miały wpływ na pozytywny wynik certyfikatu to przede wszystkim: zarządzanie energią i innymi mediami w budynku oparte na prośrodowiskowych rozwiązaniach technicznych, działania promujące alternatywne środki transportu (rowery, komunikacja miejska oraz car sharing), zapewnienie wysokiego komfortu dla najemców, w tym dbałość o jakość środowiska wewnętrznego, efektywne gospodarowanie odpadami, dbanie o najwyższy standard utrzymania obiektu i jego najbliższego otoczenia.

 

Większość rozwiązań z zakresu zarządzania obiektem była już stosowana w SBC, natomiast nie miała ona formy odpowiednio spisanych procedur czy dokumentów. Podczas przeprowadzania certyfikacji musieliśmy usystematyzować to, co robiliśmy od początku funkcjonowania budynku. Dzięki temu uzyskanie tak wysokiej oceny było dla nas relatywnie łatwe – mówi Tomasz Sasin, Sustainability Manager, Hines Polska.

 

Za przeprowadzenie procesu certyfikacji budynku Sterlinga Business Center odpowiadała firma WSP.

 

Sterlinga Business Center to jeden z niewielu budynków w Polsce posiadający zarówno certyfikat BREEAM New Construction, jak i BREEAM In-Use. Uzyskanie obu certyfikatów pokazuje, jak ważne jest zrównoważone podejście do budynku od projektu po użytkowanie. To właśnie decyzje na etapie projektowym, ocenione w certyfikacie New Construction, umożliwiły uzyskanie wysokiej oceny w certyfikacji BREEAM In-Use. Budynek wyposażony w proekologiczne i przyjazne użytkownikom rozwiązania nie będzie w pełni zrównoważony, jeśli nie będzie odpowiednio zarządzany, a zainstalowane nowoczesne rozwiązania nie będą wykorzystywane w odpowiedni sposób. W Sterlinga Business Center mieliśmy okazję to zweryfikować, a uzyskana podwójna ocena Excellent potwierdza wysoki poziom prośrodowiskowych, energooszczędnych i przyjaznych użytkownikom rozwiązań oraz właściwy sposób ich zarządzania – mówi Ewa Kowalska-Ocneanu, Szef Działu Zrównoważonego Rozwoju w firmie WSP.

 

Sterlinga Business Center oferuje swoim najemcom ponad 13 400 mkw. powierzchni biurowej w standardzie klasy A, rozmieszczonej na 9 kondygnacjach, a także parking dla 180 samochodów zlokalizowany na dwóch kondygnacjach podziemnych. Za projekt architektoniczny biurowca odpowiadała pracownia AHR Architects (dawniej Aedas CE), a do najemców SBC należą firmy: Philips, Takeda, Budimex, Tate & Lyle, Rule Financial oraz Sodexo. Obecnie budynek jest wynajęty w 96 proc.

Napisz pierwszy komentarz
mantra