UNIMOR Development S.A. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoALLCON INVESTMENT logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCOTEX Office Centre logoTriGranit Corporation logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoOmnitech Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoArchicom logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKwiaty dla biura logoOlivia Business Centre logoFYI Commercial Consulting logoWOMAK HOLDING logoEcophon Saint-Gobain logoHAVRE Sp. z o.o. logoTétris Poland logoDEVCO Sp. z.o.o. logoNowy Styl Group logoCity Space logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoPRO-INVEST S.A. logoSchüco International Polska logoDorbud S.A. logoINTERBIURO logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAgrobex Sp. z o.o. logoTorus logoBusiness House logoBREMA Sp. z.o.o. logoAluprof S.A. logoEcho Investment logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoLC Corp S.A. logoLobos Nieruchomości logoPorto Office B Sp. z o.o. logoHexagon logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Loftowe biura w Dzielnej 60

Dzielna 60
Rozpoczęła się ostatnia faza gruntownej modernizacji i rozbudowy Dzielnej 60
Rozpoczęła się ostatnia faza modernizacji i rozbudowy Dzielnej 60 – kompleksu biurowego, realizowanego przez Ochnik Development. Stylistyka kompleksu nawiązuje do architektury starego Muranowa, a oferowana w nim powierzchnia biurowa została zaaranżowana w stylu loftów.

Modernizacja kompleksu biurowego Dzielna 60 rozpoczęła się w 2011 r., a jej zakończenie zaplanowano na koniec br. Kolejno odnawiane były poszczególne budynki biurowe, nazwane od stołecznych dzielnic. W największym stopniu zmodernizowany został biurowiec Śródmieście, który zgodnie z założeniami projektu, przygotowanego przez Biuro Projektów Kazimierski i Ryba, uzyskał 3-kondygnacyjną, szklaną nadbudowę, oferującą dodatkową przestrzeń biurową o powierzchni ponad 1000 mkw. oraz panoramiczną windę.

 

Odnowione budynki, należące do kompleksu Dzielna 60, wyróżniają się drewnianą elewacją, wykonaną z cegły z elementami piaskowca, alucobondu i szkła, a także znajdującymi się na parterze, ogromnymi oknami z drewna meranti w kolorze angielskiej zieleni. W obiekcie zachowano detale konstrukcyjne, takie jak stalowe słupy, podciągi, czy surowe cegły. Na uwagę zasługują ponadto loftowa wysokość pomieszczeń (do 4,60 m) i fabryczne oświetlenie, składające się na nową stylistykę budynków biurowych.

 

Modernizacji poddano także trakt główny i wewnętrzny dziedziniec, które wraz z restauracją, mogą stanowić przestrzeń spotkań dla najemców. Do ich aranżacji wykorzystano m.in. szklaną pergolę i balustradę, podświetlane ławki z siedziskami z drewna egzotycznego, elementy małej architektury i kompozycje zieleni z systemem nawadniającym. Dziedziniec i trakt główny ozdobi granitowa posadzka w dwóch kolorach kamienia.

 

Po zakończeniu przebudowy w kompleksie znajdzie się część konferencyjna z kilkoma salami konferencyjnymi oraz Strefa Relaksu. Wnętrze restauracji i części konferencyjnej zostanie zaaranżowane w loftowym stylu. Na terenie kompleksu znajdą się też dodatkowe udogodnienia przygotowane dla rowerzystów, m.in. parking i kabiny prysznicowe.

 

Naszym zamierzeniem było przekształcenie kompleksu Dzielna 60 w miejsce atrakcyjne dla najemców, oferujące nie tylko wysokiej jakości powierzchnie biurowe, ale również sprzyjające integracji i wypoczynkowi w czasie wolnym od pracy. W efekcie robót modernizacyjnych nowy look zyskały nie tylko budynki. Chcieliśmy, żeby dzięki nietypowej, jak na projekt biurowy, aranżacji części wspólnych kompleks nabrał własnego charakteru i zyskał niecodzienny klimat, a w konsekwencji, aby Dzielna 60 stała się jednym z ciekawszych adresów biurowych w Warszawie - komentuje Jacek Ochnik, prezes zarządu Ochnik Development.

 

Inwestorowi zależało na stworzeniu nowoczesnej przestrzeni biurowej przy jednoczesnym zachowaniu historycznej tożsamości miejsca. Koncepcja architektoniczna obiektu, przygotowana przez Bohdana Ufnalewskiego oraz Zbigniewa Orlińskiego, nawiązuje do historii Muranowa, wiążącej to miejsce z Powstaniem Warszawskim i dawną zabudową tej części Warszawy. Fundamentem dzisiejszych zabudowań biurowych są budynki fabryki tabacznej Noblesse, a od 1924 roku Polskiego Monopolu Tytoniowego.

 

Dzielna 60, w której skład wchodzi 5 obiektów biurowych, oferuje obecnie łącznie około 20 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz 200 miejsc parkingowych. Obiekt zlokalizowany jest na warszawskim Mokotowie, pomiędzy ul. Dzielną, Pawią i Esperanto, w sąsiedztwie Centrum Mody Klif.

Dodaj nowy komentarz
Komentarze 2
Jaroslaw :
Zgodzę się, że w tej lokalizacji biur jak na lekarstwo, a stary budynek-rupieć w końcu się nada na coś pożytecznego
27 lutego 2015 16:40
Szary :
To jest super miejscówka dla kogoś kto chce być blisko centrum, ale pracować w biurze z jakimś klimatem, duszą, a nie tylko w przeszklonym budynku-szkieletorze ;) Są lofty, strefa relaksu, nawet prysznice dla tych co na rowerze do pracy jeżdżą! Więcej takich biur w Warszawie!!!
13 stycznia 2015 16:29
mantra