WOMAK HOLDING logoSchüco International Polska logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoTétris Poland logoKart Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoBREMA Sp. z.o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoOmnitech Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoINTERBIURO logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoSawig Invest Group logoNowy Styl Group logoEcho Investment logoPRO-INVEST S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoHexagon logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoLC Corp S.A. logoCOTEX Office Centre logoBusiness House logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoGhelamco Poland logoUNIMOR Development S.A. logoLobos Nieruchomości logoArchicom logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoTorus logoPartner Capital Group logoOlivia Business Centre logoAluprof S.A. logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Miasto w mieście Łódź

Elektrownia fabryczna K. Scheiblera, fot. Marek Lawin, źródło: pl.cit.lodz.pl
Elektrownia fabryczna K. Scheiblera, fot. Marek Lawin, źródło: pl.cit.lodz.pl
Spółka Griffin Group zakupiła obszerną działkę wraz z zabytkowymi budynkami w Łodzi, na której powstanie wielofunkcyjny, nowoczesny kompleks dostarczający powierzchni biurowych, usługowych, handlowych i mieszkaniowych.

Nabyta przez Griffin Group działka zlokalizowana jest pomiędzy ul. Milionową a Tymienieckiego i zajmuje ponad 7 ha, zaś łączna powierzchnia znajdującej się na niej zabudowy wynosi 100 000 mkw. GLA.

 

Chcemy na tym terenie stworzyć swoiste „miasto w mieście", aby stało się wyjątkowym miejscem dla mieszkańców Łodzi. Wykorzystamy m.in. gęstość zabudowy, różnorodność uliczek i przejść między budynkami. Dzięki zróżnicowanym funkcjom: biurowym, handlowym, usługowym czy wreszcie mieszkaniowym cały kompleks będzie miejscem szczególnym, tętniącym życiem przez cały czas a nie tylko popołudniami jak w galeriach handlowych – wyjaśnia Magdalena Kaca z biura prasowego Griffin Group.

 

Inwestor zamierza zrewitalizować znajdujące się na działce zabytkowe budynki, w tym gmach dawnej Elektrowni zakładów włókienniczych Karola Scheiblera z przełomu XIX i XX wieku. Odświeżona elektrownia zostanie przeznaczona na punkty gastronomiczne, a pozostałe zabudowania pomieszczą na parterach przestrzenie handlowe, zaś na wyższych kondygnacjach - biura i punkty usługowe.

 

Zależy nam na pełnej rewitalizacji wszystkich zabytkowych budynków. Elektrownia wraz z jej wnętrzem i wyposażeniem jest pod pełną ochroną konserwatorską, dlatego wszelkie prace muszą być uzgodnione z konserwatorem. Jest to najpiękniejszy budynek kompleksu. Od niego wzięliśmy nawet inspirację do roboczej nazwy całego projektu zagospodarowania całej nieruchomości. Budynek elektrowni zostanie poddany starannej rewitalizacji, z zachowaniem wszystkich oryginalnych elementów i urządzeń. Dotyczy to również pozostałych zabytkowych obiektów. Chcemy tchnąć nowe życie w to miejsce i sprawić, żeby ponownie było wizytówką miasta – komentuje Magdalena Kaca.

 

W kompleksie realizowanym przez Griffin, oprócz zrewitalizowanych zabudowań, znajdą się też zupełnie nowe obiekty, których koncepcję architektoniczną przygotowała pracownia Bulanda, Mucha, odpowiedzialna za takie projekty, jak Wyspa spichrzów w Gdańsku, nowy SuperSAM czy adaptacja dawnej fabryk wódki Koneser w Warszawie.

 

Obecnie koncepcja zakłada powstanie pięciu nowych obiektów o funkcjach biurowych i mieszkalnych. Nie będziemy budować sztucznych, stylizowanych replik. Chcemy, aby nowoczesna architektura nowych obiektów towarzyszyła i podkreślała piękno zrewitalizowanych budynków. Naszym celem jest, aby nowa zabudowa harmonijnie współgrała z historycznymi obiektami. Dlatego też zaangażowaliśmy najlepszych specjalistów do tego projektu mówi przedstawicielka inwestora.

 

Warto przypomnieć, że spółka Griffin Group podejmowała się już dostosowywania zabytków do nowoczesnych funkcji biurowych i handlowych. Jej siedziba mieści się w stuletnim pałacyku na warszawskim Śródmieściu, w pełni wyremontowanym pod nadzorem i w porozumieniu z konserwatorem zabytków. W 2012 roku przedsiębiorstwo stało się właścicielem najstarszego domu towarowego w Polsce - wrocławskiego DH Renoma, którego historia sięga lat 30. ubiegłego wieku. Obecnie inwestor realizuje projekt Hali Koszyki w Warszawie, zakładający odbudowę secesyjnej hali z zachowaniem oraz odrestaurowaniem dwóch istniejących oficyn bramnych zabytkowej bramy oraz budynku administracyjnego wraz z odbudową głównego budynku.

Napisz pierwszy komentarz
mantra