EURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoTorus logoGhelamco Poland logoKart Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoOlivia Business Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoHexagon logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoWOMAK HOLDING logoLobos Nieruchomości logoKwiaty dla biura logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoDorbud S.A. logoAluprof S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTétris Poland logoPartner Capital Group logoCity Space logoBusiness House logoNowy Styl Group logoEcho Investment logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTriGranit Corporation logoDEVCO Sp. z.o.o. logoLC Corp S.A. logoCOTEX Office Centre logoArchicom logoINTERBIURO logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoOcean Plaza Sp. z o.o. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

e-L4

źródło: blogprawny.ghmw.pl
źródło: blogprawny.ghmw.pl
Od 1 stycznia lekarze mogą wystawiać pacjentom zwolnienia lekarskie w formie elektronicznej. Tradycyjne L4 mają być honorowane jeszcze do końca 2017 r.

E-zwolnienia będą przesyłane do ZUS-u i pracodawców drogą elektroniczną prosto z gabinetów lekarskich. Celem wprowadzonego rozwiązania jest usprawnienie obiegu dokumentów i uproszczenie procedury, a co za tym idzie - oszczędzenie czasu, który pacjenci i lekarze tracili na własnoręczne przekazywanie druków.

 

Sekretarz Naczelnej Izby Lekarskiej dr n. med. Konstanty Radziwiłł zaznacza, że warunkiem wprowadzenia tych innowacji jest przede wszystkim istnienie infrastruktury, która to umożliwi. Oznacza to konieczność wyposażenia gabinetów lekarskich w komputery, odpowiednie programy i przyłącza, gwarantujące bezpieczne przesyłanie danych pacjentów.

 

Modernizacja wiąże się oczywiście ze sporymi nakładami pieniężnymi. Konstanty Radziwiłł wskazuje, że koszty tych działań spadną na ZUS jako podmiot, który powinien odpowiadać za finansowanie wystawiania L4. Byłoby niedobrze, gdyby to zakłady opieki zdrowotnej i lekarze musieli wydać kolejne pieniądze, by przystosować się do systemu – komentuje sekretarz NIL.

 

Z powodu braku odpowiedniej infrastruktury innowacje na razie wprowadzane są tylko tam, gdzie jest to już możliwe.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra