Olivia Business Centre logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoSawig Invest Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoCity Space logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTétris Poland logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoHexagon logoEcophon Saint-Gobain logoLobos Nieruchomości logoINTERBIURO logoBusiness House logoTriGranit Corporation logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoEcho Investment logoBREMA Sp. z.o.o. logoWOMAK HOLDING logoDorbud S.A. logoFYI Commercial Consulting logoPorto Office B Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPRO-INVEST S.A. logoNowy Styl Group logoLC Corp S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoTorus logoKwiaty dla biura logoKart Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoPartner Capital Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGhelamco Poland logoArchicom logoALLCON INVESTMENT logoHAVRE Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Pierwszy etap Gdyni Waterfront w użytkowaniu

Gdynia Waterfront
Gdynia Waterfront
Firma Vastint zakończyła realizację pierwszego etapu kompleksu Gdynia Waterfront – dwóch budynków biurowo-hotelowych o powierzchni 20 000 mkw.

Gdynia Waterfront zlokalizowana jest pomiędzy wieżowcem Sea Tower a Skwerem Kościuszki na nadbrzeżu Basenu Prezydenta w Gdyni. Oddany do użytku zespół dwóch budynków o funkcji biurowo-hotelowej oferuje 20 000 mkw., przeznaczonych na siedzibę banku PKO BP oraz czterogwiazdkowy hotel Marriott Courtyard.

 

Budynek biurowy liczy 11 kondygnacji i jest o dwa piętra wyższy od hotelu. Jego konstrukcja, w tym niestandardowa na rynku polskim rozpiętość stropów oraz brak elementów konstrukcyjnych na poszczególnych piętrach pozwala najemcom na dowolną aranżację wewnątrz. Na parterze inwestor zaplanował ogólnodostępne funkcje – oddział banku oraz kawiarnię.

 

Marriott Courtyard, którego operatorem jest firma Scandinavian Hospitality Management, został otwarty na początku czerwca br. Jego goście mają do dyspozycji 200 pokoi, centrum konferencyjne z dziewięcioma salami, z których największa może pomieścić 470 osób, a także siłownię, bar i restaurację.

 

W podziemiach kompleksu znajduje się wspólny dla obu budynków jednokondygnacyjny garaż ze 120 miejscami parkingowymi oraz szatniami i prysznicami dla rowerzystów.

 

Budynki kompleksu Gdynia Waterfront zostały wyposażone w nowoczesne technologie kontrolowane przez dwa systemy inteligencji budynkowej: KNX (system integrujący sterowanie i nadzór urządzeń) oraz BMS (system zarządzania budyniem). Warto zwrócić uwagę, że system klimatyzacji biurowca został oparty na belkach chłodzących i wykorzystuje wodę morską do chłodzenia, z kolei zamontowane w budynkach windy mają napęd z funkcją zwrotu energii. Technologia „Clean Drive” zmniejsza wykorzystanie energii o ok. 30 proc., a odzyskana przez napędy dźwigów moc jest bezpośrednio przesyłana do sieci elektrycznej zasilającej budynki.

 

Inwestorem i deweloperem projektu jest spółka Vastint, należącą do Grupy Inter IKEA. Ona także zarządza kompleksem. Gdynia Waterfront jest drugim po Mera Hotel & Spa projektem tej firmy w Trójmieście.

 

Napisz pierwszy komentarz
Ecophon
mantra