Partner Capital Group logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoEcho Investment logoAgrobex Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoSchüco International Polska logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoCity Space logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoTorus logoBREMA Sp. z.o.o. logoDorbud S.A. logoLC Corp S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoFYI Commercial Consulting logoArchicom logoUNIMOR Development S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoTriGranit Corporation logoPRO-INVEST S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoTétris Poland logoGhelamco Poland logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoCOTEX Office Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSawig Invest Group logoBusiness House logoALLCON INVESTMENT logoHexagon logoOmnitech Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoHAVRE Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoKwiaty dla biura logoKart Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDEVCO Sp. z.o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Fałszywe maile niby od ZUS-u

Oszuści znów wyłudzają pieniądze od przedsiębiorców. Tym razem podszywają się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przedsiębiorców przed oszustami, którzy, podszywając się pod pracowników tej instytucji, wysyłają maile dotyczące błędów w rozliczeniach składkowych. Oszuści wyłudzają w ten sposób pieniądze.

 

W ostatnich dniach szereg przedsiębiorców zgłosiło do ZUS-u informację o dziwnych mailach, które zawierały sugestię błędnych rozliczeń z tytułu należności składkowych i konieczność ich natychmiastowego sprostowania. Maile były rzekomo podpisane przez jednego z dyrektorów ZUS-u. Tymczasem maile z ZUS-u trafiają jedynie do tych przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na taki kontakt ze swoim indywidualnym opiekunem z Zakładu i zawsze widnieje w nich podpis tegoż opiekuna – mówi Iwona Kowalska, rzecznik prasowy ZUS we Wrocławiu.

 

ZUS informuje, że jego pracownicy nie kontaktują się z klientami w ich indywidualnych sprawach za pośrednictwem maili, tym bardziej nie przekazują tą drogą informacji o możliwych błędach w rozliczeniach z tytułu należności składkowych i konieczności ich natychmiastowego sprostowania.

 

Pracownicy Zakładu nie kontaktują się z klientami w ich indywidualnych sprawach za pośrednictwem e-maili. Tym bardziej nie przekazują tą drogą informacji o możliwych błędach w rozliczeniach. Prosimy więc o szczególną ostrożność w przypadku otrzymania tego typu korespondencji. W celu uniknięcia problemów na pewno nie należy na taką korespondencję odpowiadać. Jednocześnie, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem telefonu: 22 560 16 00 – czytamy w komunikacie.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra