Ocean Plaza Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoPorto Office B Sp. z o.o. logoBusiness House logoKwiaty dla biura logoWOMAK HOLDING logoDorbud S.A. logoEcho Investment logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoINTERBIURO logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoLobos Nieruchomości logoFYI Commercial Consulting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoSchüco International Polska logoUNIMOR Development S.A. logoPartner Capital Group logoAluprof S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTorus logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoTétris Poland logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoNowy Styl Group logoLC Corp S.A. logoSawig Invest Group logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoArchicom logoCity Space logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoHexagon logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoTriGranit Corporation logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoAgrobex Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoGhelamco Poland logo

Wrocław z pierwszą w Polsce strefą ekonomiczną 2.0

Strefa ekonomiczna 2.0 powstanie w sąsiedztwie EIT+, wroclaw.pl
Strefa ekonomiczna 2.0 powstanie w sąsiedztwie EIT+, wroclaw.pl
We Wrocławiu powstanie specjalna strefa ekonomiczna nowej generacji. Połączy nowoczesną infrastrukturę badawczą, efektywną współpracę nauki z biznesem i korzystne warunki do inwestowania.

Podczas ostatniej sesji Rada Miejska Wrocławia poparła wniosek Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ i Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej o włączenie w granice Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nieruchomości znajdujących się na terenie gminy Wrocław, w rejonie ulic Stabłowickiej i Towarowej. Na 15 hektarach, obejmujących obszar Kampusu Pracze i przyległe tereny inwestycyjne, powstanie pierwsza w kraju, specjalna strefa ekonomiczna SSE 2.0.

 

Niejednokrotnie przedstawiciele potencjalnego inwestora, zaskoczeni dostępną w EIT+ infrastrukturą i możliwościami współpracy, jeszcze w trakcie wizyty zaczynali wstępnie omawiać możliwości prowadzenia we Wrocławiu projektów badawczych, które wcześniej uznawali za nierealizowalne w Polsce – mówi Łukasz Czajkowski z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

 

W zamierzeniu Ministerstwa Gospodarki SSE 2.0 mają być przeznaczone pod innowacyjną działalność badawczo-rozwojową. Od już istniejących specjalnych stref ekonomicznych będą różniły się tworzonymi miejscami pracy, opierającymi się na produkcji zaawansowanych technologicznie wyrobów. Przedsiębiorcom inwestującym w strefie, przysługiwać będzie pomoc publiczna w postaci zwolnienia podatkowego.

 

Wrocław, dzięki ogromnemu akademickiemu potencjałowi intelektualnemu jest szczególnie predystynowany do bycia pionierem i liderem tego nowego kierunku rozwoju gospodarki opartej na wiedzy – uważa Łukasz Czajkowski. Zwraca on uwagę, że przy wyborze lokalizacji dla SSE 2.0. duże znaczenie miały osiągnięcia EIT+: wyposażone w ultranowoczesny sprzęt laboratoria oraz zespoły badawcze z doświadczeniem w realizacji projektów na najlepszych europejskich i amerykańskich uniwersytetach.

 

To również ogromna szansa dla wszystkich przedsiębiorstw, które planują sięgnąć po środki finansowe z nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020 w ramach Programu Operacyjnego – Inteligentny Rozwój – podkreśla prof. Jerzy Langer, prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+: Do programu mogą przystępować firmy, które chcą rozwijać nowe technologie samodzielnie lub zlecić jednostce naukowej takiej jak EIT+. Dzięki strefie nasze centrum nie tylko wesprze firmy w rozwoju produktów i w komercjalizacji własności intelektualnej, ale też umożliwi korzystne umiejscowienie na terenie Kampusu Pracze EIT+ działu B+R danej firmy.

 

Specjalna strefa ekonomiczna 2.0 we Wrocławiu będzie mogła rozpocząć działalność gdy rozporządzenie w tej sprawie wyda Rada Ministrów. Decyzja ma być podjęta do października.

Tagi: Wrocław
Napisz pierwszy komentarz
mantra