Business House logoCOTEX Office Centre logoKwiaty dla biura logoHAVRE Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoEcho Investment logoPartner Capital Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoSawig Invest Group logoAluprof S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoArchicom logoAgrobex Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoPRO-INVEST S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoTétris Poland logoWOMAK HOLDING logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoKart Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoALLCON INVESTMENT logoOmnitech Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoFYI Commercial Consulting logoEcophon Saint-Gobain logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoOlivia Business Centre logoHexagon logoDorbud S.A. logoLC Corp S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCity Space logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoTorus logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

STRABAG wykona centralę Grupy Maspex

Biurowiec Grupy Maspex - wizualizacja
Biurowiec Grupy Maspex - wizualizacja
STRABAG został generalnym wykonawcą biurowca Grupy Maspex Wadowice. Wartość kontraktu wynosi ok. 30 mln zł netto.

Spółka STRABAG podpisała kontrakt z Grupą Maspex Wadowice opiewający na kwotę blisko 30 mln zł netto. Zakłada on, że w ciągu 11 miesięcy na terenie funkcjonującego zakładu produkcyjnego koncernu w Wadowicach zostanie ukończony biurowiec. Pierwsze prace przy realizacji obiektu ruszyły w czerwcu br.

 

Siedziba Grupy Maspex będzie sześciokondygnacyjną bryłą składającą się z trzech modułów w kształcie litery U. Powierzchnia całkowita biurowca wyniesie ok. 8000 mkw. W obiekcie zostaną zastosowane nowoczesne urządzenia i materiały wykończeniowe, w tym automatyczne żaluzje na elewacjach regulujące dopływ światła do pomieszczeń, autonomiczne systemy inteligentnego sterowania instalacją oświetleniową oraz wentylacji i klimatyzacji. Swobodę aranżacji przestrzeni zapewni system podłóg podniesionych, pod którymi poprowadzone zostaną wszystkie instalacje.

 

Jako koncern STRABAG doskonale wiemy, jak ważne jest zapewnienie pracownikom komfortowych warunków pracy. Kilka lat temu sami zdecydowaliśmy się zainwestować w budowę nowoczesnego kompleksu biurowego, który od 2011 roku jest siedzibą całej Grupy STRABAG w Polsce. Z perspektywy czasu mogę to ocenić jako przełomowy krok w blisko 30-letniej historii naszej firmy – komentuje Alfred Watzl, członek zarządu STRABAG Sp. z o.o.


Realizowana przez STRABAG inwestycja znajduje się na 3,5-hektarowym terenie zlokalizowanym przy ul. Chopina w Wadowicach. Nowy budynek powstanie naprzeciwko dotychczasowej siedziby. Oba budynki połączy przeszklony most, który zostanie wybudowany bezpośrednio nad drogą, na wysokości pierwszego piętra. Projekt będzie gotowy w maju 2016 r.


Maspex jest jednym z liderów na rynku soków, nektarów, napojów, makaronów, dżemów, keczupów, sosów czy produktów instant w Europie Środkowo-Wschodniej. Strategia Grupy opiera się na akwizycji znanych i cenionych marek. W ciągu 25 lat funkcjonowania na rynku spółka przeprowadziła 17 przejęć, z czego 9 za granicą. W 2014 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Maspex Wadowice osiagnęły poziom 3,3 mld zł. Do Grupy Maspex Wadowice należą marki, takie jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz. Produkty trafiają do ponad 50 krajów na całym świecie.

 

Tagi: Strabag
Napisz pierwszy komentarz
mantra