INTER-MAR Stanisław Marzec logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoNowy Styl Group logoTriGranit Corporation logoHAVRE Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCity Space logoUNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoDEVCO Sp. z.o.o. logoLobos Nieruchomości logoFYI Commercial Consulting logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoSawig Invest Group logoOlivia Business Centre logoLC Corp S.A. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoKwiaty dla biura logoSchüco International Polska logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoALLCON INVESTMENT logoTétris Poland logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoKart Sp. z o.o. logoArchicom logoGhelamco Poland logoEcho Investment logoBREMA Sp. z.o.o. logoPartner Capital Group logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoBusiness House logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoTorus logoHexagon logoPRO-INVEST S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoOmnitech Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoINTERBIURO logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Nauka programowania w cztery tygodnie – czemu nie?

Zakończenie pierwszej edycji programu Geek Academy, fot. Sii
Zakończenie pierwszej edycji programu Geek Academy, fot. Sii
Pierwsza edycja programu edukacyjnego Geek Academy, organizowanego przez firmę Sii, została zakończona. Sponsorem inicjatywy była Olivia Business Centre.

Uczestnicy akademii przed cztery tygodnie zdobywali wiedzę z zakresu programowania i testowania od ekspertów z firmy Sii. Warsztaty odbyły się na terenie kompleksu Olivia Business Centre. Głównym celem inicjatywy było przekazanie uczniom praktycznych umiejętności, które umożliwią rozpoczęcie kariery w IT.      

 

Geek Academy są skuteczne, ponieważ kładą nacisk na przekazanie praktycznych umiejętności, które faktycznie są wykorzystywane w pracy programisty. Ponadto dzięki codziennym zajęciom i bezpośredniemu kontaktowi z uczestnikami – firmy IT mogą zidentyfikować osoby o dużym potencjale i pożądanych w branży kompetencjach jak umiejętność pracy w grupie, szybkie przyswajanie nowej wiedzy i myślenie analitycznie – mówi Tomasz Klamrowski, Service Delivery Director w Sii. Efekt ten udało się uzyskać Sii po zakończeniu Geek Academy – trzech uczestników zatrudniono w gdańskim oddziale firmy, a pięć kolejnych absolwentów akademii bierze udział w przeprowadzanych obecnie procesach rekrutacyjnych.  

 

Obok inicjatywy Geek Academy, na terenie Trójmiasta funkcjonują także inne programy – Code 2.0 czy Infoshare Academy – skierowane do osób, które pragną uczyć się programowania od podstaw. Przedsięwzięcia te są odpowiedzią na wysokie zapotrzebowanie na specjalistów w branży IT, których jest w dalszym ciągu za mało.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra