ReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoBusiness House logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoWOMAK HOLDING logoFYI Commercial Consulting logoCity Space logoNowy Styl Group logoBREMA Sp. z.o.o. logoTétris Poland logoPRO-INVEST S.A. logoHexagon logoPorto Office B Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoKart Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArchicom logoHAVRE Sp. z o.o. logoEcho Investment logoCOTEX Office Centre logoSchüco International Polska logoLC Corp S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSawig Invest Group logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoINTERBIURO logoDorbud S.A. logoEcophon Saint-Gobain logoOmnitech Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoPartner Capital Group logoLobos Nieruchomości logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTorus logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoTriGranit Corporation logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Krok w stronę budowy Trasy Łagiewnickiej

Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę dotyczącą utworzenia spółki, która będzie odpowiedzialna za budowę Trasy Łagiewnickiej, czyli pierwszego z planowanych nowych odcinków III obwodnicy miasta.

Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę dotyczącą utworzenia spółki, która będzie odpowiedzialna za budowę Trasy Łagiewnickiej, czyli pierwszego z planowanych nowych odcinków III obwodnicy miasta. Inwestycja ta ma usprawnić ruch między dzielnicami Krakowa, w szczególności w zachodniej części stolicy Małopolski (w tym rozładować korki na Alejach Trzech Wieszczów). Trasa Łagiewnicka będzie niemal czterokilometrowym odcinkiem od pętli w Kurdwanowie do węzła Ruczaj (okolice ul. Grota-Roweckiego). Wartość projektu wyniesie ponad 1,2 mld zł. Jego realizacją zajmie się gminna spółka celowa. Korzyść wynikającą z tego typu rozwiązania to szansa na szybsze ukończenie zadania. Spółka będzie się starać o dofinansowanie ze środków unijnych (Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020), kredyt bankowy oraz środki Polskich Inwestycji Rozwojowych SA – wyjaśnił Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Krakowa. Umowę z PIR chcemy podpisać do końca czerwca – zaznaczył.

 

Następnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na wykonawcę inwestycji, który zrealizuję projekt w formule „zaprojektuj i zbuduj”. Do końca br. miasto ma jest zobowiązane do złożenie wniosku aplikacyjnego o środki unijne na budowę linii tramwajowej.

 

Na etapie przygotowywania szczegółowych projektów technicznych Trasy Łagiewnickiej będziemy mieli jeszcze możliwość uwzględnienia niektórych postulatów mieszkańców, dotyczących ostatecznego kształtu tej trasy – zapewnił Tadeusz Trzmiel. Obecnie jesteśmy też na etapie konsultacji związanych z przygotowaniem kolejnych odcinków III obwodnicy, czyli tras Zwierzynieckiej i Pychowickiej – dodał.

 

Budowa III obwodnicy Krakowa przyczyni się nie tylko do poprawy ruchu międzydzielnicowego, ale też odciąży komunikacyjnie centrum miasta oraz polepszy płynności ruchu. Planując układ komunikacyjny Krakowa myślimy przede wszystkim o przyszłości. Opieramy się na różnego rodzaju studiach i analizach, które pokazują, jak w perspektywie kilkudziesięciu lat będzie wyglądał ruch samochodowy w mieście i wokół Krakowa – podkreślił Tadeusz Trzmiel.

 

Tagi: Kraków
Napisz pierwszy komentarz
mantra