AWIM Grupa Inwestycyjna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTorus logoKwiaty dla biura logoHAVRE Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoOmnitech Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoEcho Investment logoUNIMOR Development S.A. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOlivia Business Centre logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoDorbud S.A. logoFYI Commercial Consulting logoTriGranit Corporation logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoCOTEX Office Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoLobos Nieruchomości logoBusiness House logoBREMA Sp. z.o.o. logoPartner Capital Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoCity Space logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoSawig Invest Group logoNowy Styl Group logoLC Corp S.A. logoArchicom logoEcophon Saint-Gobain logoHexagon logoWOMAK HOLDING logoTétris Poland logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoPorto Office B Sp. z o.o. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Łódzki rynek biurowy w pigułce

Wizualizacja siedziby mBanku w Łodzi, fot. Ghelamco
Wizualizacja siedziby mBanku w Łodzi, fot. Ghelamco
W stolicy województwa łódzkiego zanotowano najniższy poziom współczynnika powierzchni niewynajętej od 8 lat – wynika z trzeciej części raportu „Potencjał rozwoju usług dla biznesu”.

Jak wynika z trzeciej części raportu „Potencjał rozwoju usług dla biznesu”, przygotowanego przez firmę Colliers International i Adecco, w Łodzi odnotowano najniższy poziom współczynnika powierzchni niewynajętej od 8 lat. Sytuacja ta spowodowała, iż deweloperzy rozpoczęli realizację planowanych projektów biurowych. Obecnie w trakcie budowy jest aż 94 000 mkw., z czego niemal 80 proc. znajduje się w 4 projektach. Największy z nich to Przystanek mBank oferujący 24 000 mkw. Budynek, realizowany przez firmę Ghelamco Poland, powstaje w formule build-to-suit dla mBank. Transakcja dotycząca wynajmu całej dostępnej powierzchni został podpisana przez dewelopera i bank w ubiegłym roku. Tak duża umowa najmu miała wpływ na ubiegłoroczny popyt, który osiągnął w Łodzi 63 600 mkw.  

Od stycznia do grudnia 2015 r. łódzki rynek wzbogacił się o 20 000 mkw. znajdujące się w 4 inwestycjach. Tym samym całkowite zasoby powierzchni biurowej w mieście wynoszą blisko 262 000 mkw. Wiele dostępnych biur w mieści się na terenie dawnych budynków pofabrycznych. Jedną z tego typu inwestycji jest biurowiec przy ul. Kopcińskiego 79, który znajduje się na miejscu fabryki trykotów Henryka Dziambora. Obiekt jest trzecim etapem Centrum Biznesu Kopcińskiego, inwestycji należacej do firmy HammerMed Nieruchomości. Budynek oferuje 2900 mkw. powierzchni użytkowej.          

W trzeciej części raportu „Potencjał rozwoju usług dla biznesu” analizie poddano sześć miast w Polsce Centralnej: Warszawę, Poznań, Łódź, Lublin, Zieloną Górę oraz Radom. Opracowanie ma na celu ukazanie potencjału kadrowego oraz analizę nieruchomości biurowych dla rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu.
 

Napisz pierwszy komentarz
mantra