Kwiaty dla biura logoHAVRE Sp. z o.o. logoBusiness House logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTorus logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAluprof S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoOlivia Business Centre logoHexagon logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoArchicom logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoWOMAK HOLDING logoAgrobex Sp. z o.o. logoEcho Investment logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKart Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoCity Space logoTétris Poland logoPorto Office B Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoDorbud S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoUNIMOR Development S.A. logoTriGranit Corporation logoINTERBIURO logoSawig Invest Group logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoFYI Commercial Consulting logoNowy Styl Group logoPRO-INVEST S.A. logoSchüco International Polska logoGhelamco Poland logoLobos Nieruchomości logoTętnowski Development Sp. z o.o. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Skanska zaprasza na spacer w przyszłość

Skanska US testuje hologram biurowca 2+U w Seattle.
Skanska otworzy pierwszą w Polsce i Europie innowacyjną salę doświadczeń tzw. mieszanej rzeczywistości. Wykorzystując cyberokulary firma zaprezentuje hologram znajdującego się w trakcie budowy kompleksu Generation Park.

W pierwszym kwartale przyszłego roku w Warszawie Skanska otworzy salę doświadczeń tzw. mieszanej rzeczywistości. Sala powstanie przy Rondzie Daszyńskiego. Firma zaprezentuje hologram budowanego kompleksu Generation Park wykorzystując cyberokulary Microsoft HoloLens. Jest to pierwsze komercyjne wykorzystanie technologii HoloLens w Europie. Zaprosimy na krótki spacer w przyszłość. Będzie można obejść cały kompleks dookoła, przespacerować się między budynkami i poczuć atmosferę miejsca – zapowiada Renata Nowakowska, menedżer ds. innowacji Skanska Property Poland. 


Okulary HoloLens pozwalają wyświetlić dowolne multimedialne treści w postaci hologramów, czyli trójwymiarowych obrazów widocznych na wyciągnięcie ręki. Po założeniu okularów w tym samym miejscu, w którym fizycznie przebywamy możemy zobaczyć np. budynek biurowy. To przykład tzw. mieszanej rzeczywistości (mixed reality), która łączy doświadczenia świata realnego z wirtualnym.

 

W sali doświadczeń będzie można obejrzeć bryłę Generation Park, usłyszeć dźwięki Woli, „przespacerować się” po okolicy i doświadczyć przestrzeni między budynkami. Naszych gości przeniesiemy też na dach wieży, żeby mogli zobaczyć panoramę miasta z tarasu. Na taką skalę nikt nie umożliwiał do tej pory kontaktu z budynkiem, który jeszcze nie został oddany do użytku. Przeniesiemy się do przestrzeni wirtualnej, pozostając jednocześnie w kontakcie z tym, co się dzieje tu i teraz – mówi Renata Nowakowska.

 

Hologram Generation Park przygotowuje we współpracy ze Skanska agencja produkcyjna Studio 216. Skanska Property Poland korzysta z doświadczeń amerykańskiej spółki Skanska, która już otworzyła centrum doświadczeń i w tej technologii zbudowała hologram budynku biurowego 2+U w Seattle. 


Technologia HoloLens jest dziś na wczesnym etapie rozwoju. Za 5 lat stanie się standardem i będziemy mogli w ten sposób zapraszać naszych klientów do wnętrz budynków, regulować natężenie światła, wspólnie aranżować biura, dobierać kolor elewacji czy projektować otwarte place wokół inwestycji. HoloLens to tylko jeden z przykładów technologii, nad którymi pracujemy. Widzimy duży potencjał w rozwiązaniach, które wykorzystują rozszerzoną rzeczywistość. Wiemy, że staną się podstawą naszej pracy nie tylko w kontakcie z klientem, ale i posłużą do wymiany wiedzy czy projektowania. Cały biznes i to, jak pracujemy znajdują się aktualnie na progu technologicznej transformacji. Jesteśmy w samym centrum tych wydarzeń – dodaje Renata Nowakowska.

 

Napisz pierwszy komentarz
Ecophon
mantra