INTERBIURO logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoUNIMOR Development S.A. logoBREMA Sp. z.o.o. logoArchicom logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoLobos Nieruchomości logoOmnitech Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoHexagon logoWOMAK HOLDING logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoNowy Styl Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoSchüco International Polska logoEcho Investment logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoALLCON INVESTMENT logoPRO-INVEST S.A. logoFYI Commercial Consulting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoBusiness House logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoCity Space logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoAgrobex Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoSawig Invest Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAluprof S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTorus logoOlivia Business Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logo

EKO Astris – nowy krakowski biurowiec i inwestycja Zakonu Pijarów

Astris – nowy biurowiec na mapie Krakowa (wizualizacja - mat. prasowe)
Astris – nowy biurowiec na mapie Krakowa (wizualizacja - mat. prasowe)
Nowy proekologiczny biurowiec powstaje w biznesowym centrum Krakowa. Obiekt przy ul. Lublańskiej realizuje spółka Astris należąca do Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów. Biurowiec oferujący 13 000 mkw. do użytku zostanie oddany do końca kwietnia 2017 r.

Nowy biurowiec na mapie Krakowa będzie składał się z dziewięciu naziemnych i dwóch podziemnych kondygnacji. Do dyspozycji najemców przeznaczony będzie parking oferujący 160 miejsc postojowych. Do końca br. zapowiadane jest ukończone stanu surowego zamkniętego. Aktualnie Astris znajduje się w stanie surowym otwartym. Trwają intensywne prace związane z montażem fasady budynku. W kwietniu 2017 roku biurowiec zostanie oddany do użytku – mówi Julie Archambault, starszy negocjator Cushman & Wakefield.

 

Atutem nowego biurowca jest lokalizacja. Astris powstaje w dobrze skomunikowanej części Krakowa (liczne linie autobusowe, rozbudowana sieć ścieżek rowerowych). Najemcy obiektu mają zapewniony również dostęp do szerokiej oferty usług, ponieważ w otoczeniu budynku znajdują się liczne punkty gasrtonomiczne, sklepy, centra medyczne, usługi bankowe, a także obiekty rozrywkowe. W tej samej części miasta, w której powstaje Astris zlokalizowane są także inne biurowce. 

 

Astris już na etapie projektu został zaplanowany jako obiekt proekologiczny. Specyfikacja techniczna kwalifikuje budynek na poziomie Gold w certyfikacji LEED. Biurowiec zostanie wykonany z materiałów przyjaznych środowisku. Obiekt zostanie wyposażony w energooszczędny system oświetlenia, dach czynny bilogicznie, wodooszczędne toalety i w możliwie największy sposób będzie wykorzystywał światło dzienne. Do dyspozycji pracowników dojeżdżających do pracy rowerem przeznaczone będą prysznice, szatnie i 70 miejsc postojowych. 


Na ostatnim piętrze i na dachu biurowca powstaną tzw. zielone tarasy. Będą one miejscem relaksu dla przyszłych pracowników. Ponadto w odległości 5 minut spacerem od obiektu Astris znajduje się Park Zaczarowanej Dorożki. Jest to dodatkowa zielona strefa, w której można odpocząć po pracy. 


Wartą uwagi kwestią związaną z budową biurowca Astris jest partnerstwo publiczno-prywatne. Inwestor obiektu planuje bowiem budowę nowej ulicy. Droga poprowadzona będzie na zachód od obiektu i umożliwi bezpośredni wjazd w ulicę Lublańską (nie związany z potrzebą przejazdu przez rondo Polsadu).


Biurowiec realizowany jest przez spółkę Astris, która należy do Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów. Budowa obiektu zbiega się w czasie z obchodami ważnej dla Pijarów rocznicy 400-lecia istnienia zakonu. Prezesem spółki powołanej przez zakon jest o. Józef Tarnawski (ekonom prowincji), który zauważa, że prowadzone przez nich działania potrzebują środków finansowych i to właśnie uzyskiwane z inwestycji zyski mają pomóc w prowadzeniu działalności związanej z charyzmatem zakonu. Chcemy przenosić aktywa biurowca na nowe sprawy – mówi o. Józef Tarnawski. Zakon zajmuje się m.in. działalnością misyjną, a także prowadzeniem szkół, ośrodków duszpasterskich, ośrodków wsparcia itd. Nie zmieniamy charyzmatu i jestem wielce daleko od tego, żeby myśleć o innych planach gospodarczych – podkreśla o. Józef Tarnawski. 


Generalnym wykonawcą biurowca Astris jest spółka RE-Bau. Za projekt budynku odpowiada konsorcjum firm: Architekt Tomasz Zawisza i biuro projektowe Architekt Marek Trela. Realizację budowy nadzoruje firma konsultingowo-projektowa BILFINGER TEBODIN, a komercjalizację obiektu prowadzi Cushman & Wakefield

 

Tagi: Astris
Napisz pierwszy komentarz
mantra