Schüco International Polska logoDorbud S.A. logoCOTEX Office Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAgrobex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoALLCON INVESTMENT logoNowy Styl Group logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoGhelamco Poland logoEcophon Saint-Gobain logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCity Space logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSawig Invest Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoHexagon logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoTorus logoWOMAK HOLDING logoLobos Nieruchomości logoPartner Capital Group logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBusiness House logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoTriGranit Corporation logoKart Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoKwiaty dla biura logoOmnitech Sp. z o.o. logoEcho Investment logoFYI Commercial Consulting logoAluprof S.A. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoPRO-INVEST S.A. logoTétris Poland logoBREMA Sp. z.o.o. logoLC Corp S.A. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Prace rekultywacyjne przy dworcu Warszawa Zachodnia

Kompleks biurowy West Station powstanie przy nowym dworcu Warszawa Zachodnia
Kompleks biurowy West Station powstanie przy nowym dworcu Warszawa Zachodnia
Firma HB Reavis rozpoczęła prace rekultywacje na terenie dworca Warszawa Zachodnia, mające na celu przygotowanie nieruchomości pod budowę nowego projektu.

W czerwcu 2011 r. spółka PKP S.A. podpisała z firmą HB Reavis umowę na budowę nowego budynku dworca Warszawa Zachodnia wraz z biurowcami. Obecnie rozpoczęły się prace rekultywacyjne na terenie nieruchomości. Prace te obejmują wygrodzenie terenu oraz wydobycie i wywózkę zanieczyszczonej ziemi przez firmę wyspecjalizowaną w unieszkodliwianiu i odzyskiwaniu odpadów. Podstawą do rozpoczęcia rekultywacji jest prawomocna decyzja Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie z 16 lipca 2013 roku. Prace rekultywacyjne nie będą wiązać się z utrudnieniami dla podróżnych – informuje HB Reavis w komunikacie.

 

Prowadzone prace mają na celu przywrócenie wartości użytkowej terenu pod realizację nowego dworca Warszawa Zachodnia. Planowany termin jego oddania do użytku to 2015 rok – czytamy w oświadczeniu HB Reavis. Aktualnie trwa oczekiwanie na uzyskanie prawomocnego pozwolenia na jego budowę. W otoczeniu dworca powstać ma zabudowa biurowa, a w samym obiekcie powstaną punkty handlowe i gastronomiczne.

Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz
mantra