Hexagon logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoCity Space logoOmnitech Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoEcho Investment logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoTorus logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoNowy Styl Group logoSawig Invest Group logoBREMA Sp. z.o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoALLCON INVESTMENT logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoOlivia Business Centre logoKwiaty dla biura logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoINTERBIURO logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCOTEX Office Centre logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoTétris Poland logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoTriGranit Corporation logoUNIMOR Development S.A. logoLobos Nieruchomości logoSchüco International Polska logoWOMAK HOLDING logoBusiness House logoGhelamco Poland logoPRO-INVEST S.A. logoKart Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAgrobex Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Czy w centrum Krakowa powstanie nowy biurowiec?

Skanska zaplanowała budowę nowego biurowca nieopodal Ronda Mogilskiego w Krakowie. Firma w publicznym przetargu zakupiła działkę budowlaną z przeznaczeniem inwestycyjnym.

Planowany obiekt to 8-piętrowy biurowiec z trzema kondygnacjami podziemnymi, oparty na zielonych rozwiązaniach technologicznych, odpowiadający zapotrzebowaniu inwestorów na nowoczesne powierzchnie biurowe w tej części miasta. Łącznie budynek dostarczy ok. 2 tys. miejsc do pracy. We wszystkich inwestycjach Skanska staramy się minimalizować oddziaływanie na środowisko naturalne. Projekt uzyskał precertyfikację w międzynarodowym systemie LEED na złotym poziomie, co oznacza, że jest to inwestycja spełniająca bardzo restrykcyjne standardy, często przekraczające normy wynikające z przepisów – komentuje Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

 

Budynek ma powstać między ul. Przy Rondzie a aleją Powstania Warszawskiego, zajmując w ten sposób teren parkingu przy hotelu Chopin. Choć inwestycja nie uzyskała jeszcze pozwolenia na budowę, budzi niepokój wśród mieszkańców Grzegórzek. Krakowianie obawiają się zmniejszenia liczby dostępnych miejsc postojowych, zakorkowania okolicznych ulic i zakłócenia ciągu komunikacyjnego prowadzącego do zlokalizowanych w okolicy sądów.

 

Naszą generalną zasadą w kontaktach ze społecznościami jest dialog, dlatego podjęliśmy rozmowy i w minionych miesiącach spotkaliśmy się z mieszkańcami. Wierzymy, że w ten sposób można wypracować rozwiązania uwzględniające potrzeby i interesy wszystkich stron. Na przykład, po uwzględnieniu potrzeb mieszkańców, przejście chodnikiem w poprzek naszej działki będzie możliwe również po oddaniu naszego projektu do użytku – mówi Mariusz Krzak.

Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
mantra