Echo Investment logoSchüco International Polska logoNowy Styl Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCity Space logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoTétris Poland logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoHexagon logoOmnitech Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoPRO-INVEST S.A. logoTriGranit Corporation logoAluprof S.A. logoINTERBIURO logoDorbud S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArchicom logoSawig Invest Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoUNIMOR Development S.A. logoBREMA Sp. z.o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoLC Corp S.A. logoBusiness House logoPorto Office B Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoFYI Commercial Consulting logoTorus logoOlivia Business Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoKart Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoGhelamco Poland logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logo

EKO Artyści udekorowali Eurocentrum Office Complex

Reliefy w Eurocentrum Office Complex
Reliefy w Eurocentrum Office Complex
Grupa Capital Park nawiązała współpracę z młodymi, polskimi artystami, których dzieła uzupełnią dekorację przestrzeni wspólnych inwestycji, należących do spółki.

Pierwsze prace – trzy reliefy, wykonane przez Macieja Pakalskiego, absolwenta Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – można już podziwiać w holu Eurocentrum Office Complex. Docelowo kompleks przyozdobi siedem reliefów, wykonanych z drewna, lustrzanego szkła i ekologicznych materiałów nawiązujących do specyfiki ekologicznego budynku.

 

W przyszłości koneserzy sztuki kolekcję współczesnych dzieł plastycznych będą mogli oglądać także w holu Royal Wilanów – projektu biurowego, którego budowa zostanie zakończona w sierpniu 2015 r., a także w zrewitalizowanej dawnej fabryce Norblina, w której znajdzie się m.in. kolekcja platerów, stanowiących pamiątkę po czasach świetności zakładów Norblina.

 

Zakup dzieł sztuki, które eksponowane będą w kluczowych inwestycjach Capital Park to dla nas kolejny krok na drodze kreowania ich unikalnej atmosfery. Sztuka współczesna uzupełnia bogatą ofertę dedykowaną użytkownikom tych obiektów – mówi Kinga Nowakowska, Dyrektor Operacyjny w Capital Park.

 

Podmiotem odpowiedzialnym za realizację reliefów w Eurocentrum Office Complex jest firma Stricte Magda Jaworek, specjalizująca się w budowaniu kolekcji sztuki dla firm oraz instytucji, realizująca również zamówienia indywidualne dla kolekcjonerów sztuki. Ta sama firma realizuje już kolejny projekt w budynku Royal Wilanów.

 

Maciej Pakalski, autor prac, urodził się w 1983 roku. Jest absolwentem Wydziału Malarstwa Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, laureatem wielu prestiżowych nagród w tym m.in.: nagrody Inicjatywy ENTRY (2011), SIEMENSA (2010) i nagrody im. Profesora Józefa Szajny (2010) oraz stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009/2010). Tworzy skomplikowane, przestrzenne obrazy składające się z setek elementów. Jego prace wpisują się w nurt abstrakcji geometrycznej.

 

Eurocentrum Office Complex jest już kolejnym obiektem biurowych, który w ostatnim czasie przyozdobiły dzieła sztuki. Murale w stylu street art, przedstawiające pionierów nauki, kultury i sportu, wykonane przez czworo studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi: Natalię Grabowską, Bolesława Godzińskiego, Marcina Wilkoszewskiego i Macieja Bielewicza przyozdobiły ściany łódzkiej siedziby firmy Ericpol, w przestrzeni Technoparku Pomarania swoje malowidła i rzeźbę tworzą artysta-malarz Wojciech Koniuszek oraz artystka-rzeźbiarka Monika Szpener, zaś w nowootwartym biurowcu AVIA w Krakowie odsłonięto fotografie autorstwa Floriana Müllera. Ciekawym konceptem jest również nowe lobby biurowca Warsaw Financial Center – zdobi je ściana wizyjna o wymiarach, złożona z 24 monitorów, na których wyświetlane są treści tworzone przez polskich i zagranicznych artystów.

Napisz pierwszy komentarz
mantra