BREMA Sp. z.o.o. logoArchicom logoLobos Nieruchomości logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoOlivia Business Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoUNIMOR Development S.A. logoTorus logoFYI Commercial Consulting logoAluprof S.A. logoINTERBIURO logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPartner Capital Group logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoOmnitech Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoTriGranit Corporation logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoTétris Poland logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoHexagon logoLC Corp S.A. logoPRO-INVEST S.A. logoDorbud S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoEcophon Saint-Gobain logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoBusiness House logoALLCON INVESTMENT logoDEVCO Sp. z.o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoGhelamco Poland logoCity Space logoWOMAK HOLDING logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoEcho Investment logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

W Toruniu wybudują nowy sąd

Jedna z dotychczasowych siedzib Sądu Rejonowego w Toruniu, znajdująca się przy ul. Młodzieżowej 31
Jedna z dotychczasowych siedzib Sądu Rejonowego w Toruniu, znajdująca się przy ul. Młodzieżowej 31
Rozpoczęto procedurę budowy nowego budynku Sądu Rejonowego, jaki powstanie w Toruniu przy placu Zwycięstwa.

W listopadzie 2014 roku działka znajdująca się w obrębie placu Zwycięstwa przeszła na własność skarbu państwa, zaś jej trwałym zarządcą, na mocy decyzji z lutego 2015 r., został Sąd Rejonowy w Toruniu. Od wielu lat rozmawialiśmy w Toruniu o kwestii wybudowania nowego obiektu dla Sądu Rejonowego. To jest doskonały moment do tego, żeby podjąć decyzję o rozpoczęciu inwestycji – poinformował 27 kwietnia w Urzędzie Miasta Torunia Grzegorz Karpiński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. – Przegląd finansów ministra sprawiedliwości pozwolił na podjęcie pewnych decyzji – dodał.

 

W nowym gmachu, w którym znajdzie się co najmniej 11 000 mkw. będą mieściły się rozproszone dotychczas wszystkie wydziały i agendy Sądu Rejonowego w Toruniu. Jerzy Kozdroń, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości zapewnił, że pierwsze środki na inwestycję zostaną uruchomione jeszcze w 2015 r. Deklarujemy współpracę z Sądem Okręgowym, który będzie inwestorem. Służymy pomocą w zakresie prowadzenia procesu inwestycyjnego, w tym postępowania konkursowego, które wyłoni projektanta. Jesteśmy jako miasto gotowi być partnerami, pomagać i współpracować – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

 

Nadal trwa postępowanie w sprawie wypowiedzenia umowy dzierżawy kilkusetmetrowego fragmentu terenu, kontynuowana jest też procedura dyslokacji Zespołu Pomnikowego Polskich Artylerzystów, który z placu Zwycięstwa zostanie przeniesiony na skwer zieleni na Placu Towarzystwa Miłośników Torunia. Pierwszym założonym terminem zakończenia realizacji obiektu jest rok 2018. Data ta może jednak ulec jeszcze zmianie, w zależności od rozstrzygnięć przetargowych, projektowania, a także uzyskiwania decyzji i pozwoleń.

 

Tagi: Toruń
Napisz pierwszy komentarz
mantra