Kinnarps Polska Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoDorbud S.A. logoKwiaty dla biura logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoALLCON INVESTMENT logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoTétris Poland logoHexagon logoNowy Styl Group logoLC Corp S.A. logoArchicom logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCity Space logoSawig Invest Group logoLobos Nieruchomości logoHAVRE Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoBusiness House logoOlivia Business Centre logoAluprof S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoEcophon Saint-Gobain logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoGhelamco Poland logoEcho Investment logoPorto Office B Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoTriGranit Corporation logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoTorus logoUNIMOR Development S.A. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAgrobex Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKart Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoBREMA Sp. z.o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logo

Na rzecz ekologii

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego nawiązało współpracę z Miastem Stołecznym Warszawą na rzecz poprawy efektywności energetycznej w budynkach.

W ramach programu Building Efficiency Accelerator (BEA) Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego oraz green building councils w Kolumbii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Republice Południowej Afryki będą współpracowały z władzami w Warszawie, Bogocie, Dubaju i Tshwane. Celem tego publiczno-prywatnego partnerstwa miast, organizacji i firm jest poprawa efektywności energetycznej w budynkach. Program BEA stanowi jeden z sześciu akceleratorów działających z inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ w ramach Sustainable Energy for ALL (SE4All). Miasta wraz z lokalnymi green building councils zajmą się opracowaniem planów działań dążących do poprawy efektywności energetycznej na poziomie miasta.

Miasta i ich budynki odpowiedzialne są za około 75 proc. globalnego zużycia energii, co sprawia, że są kluczowymi elementami w walce ze zmianami klimatycznymi. W miastach tkwi ogromny potencjał znaczącego obniżenia zużycia energii; zwłaszcza przeprowadzenie tego procesu w budynkach daje najbardziej wymierne korzyści. Dzięki współpracy z miastami, nasze green building councils pomogą w jego realizacji - zauważa Terri Wills, dyrektor Zarządzający World Green Building Council.

Energia, która zużywana jest w budynkach odpowiada za połowę emisji  CO2 w miastach. Obecnie znaczna część populacji mieszka w większych aglomeracjach, stąd w walce o dobro środowiska ważna jest redukcja zużycia energii w budynkach.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC – Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową typu non-profit mającą na celu wspieranie sektora budownictwa w Polsce, poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra