Hexagon logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoCOTEX Office Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoBREMA Sp. z.o.o. logoKart Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoSawig Invest Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoGhelamco Poland logoNowy Styl Group logoOmnitech Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoUNIMOR Development S.A. logoLC Corp S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoAgrobex Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAVRE Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoTorus logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoEcho Investment logoINTERBIURO logoArchicom logoAluprof S.A. logoKwiaty dla biura logoCity Space logoBusiness House logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoTétris Poland logo

Biurowiec Ericpol Software Pool otwarty

Twórcy Konstytucji 3 maja - jeden z murali w biurowcu Ericpol Software Pool, fot. Dariusz Adler
Juliusz Kunitzer, łódzki przemysłowiec, fot. Dariusz Adler
Firma Ericpol otwarła nową siedzibę w Łodzi – 4-kondygnacyjny biurowiec Ericpol Software Pool.

Prace nad realizacją nowego centrum rozwoju oprogramowania trwały 18 miesięcy i zostały zakończone zgodnie z założonym pierwotnie harmonogramem. Koszt inwestycji osiągnął ponad 62 mld PLN. Całkowita powierzchnia budynku wynosi ponad 12 000 mkw., pracować będzie na niej 800 osób. Budynek klasy A otrzymał nazwę, upamiętniającą dawny basen Olimpia.

 

Obiekt wyróżnia się bryłą, zaprojektowaną na planie litery X. Tworzą go dwa skrzydła, połączone przeszklonym lobby, charakteryzujące się elewacją, ozdobioną prawie 60 tys. cegieł, uformowanych ręcznie w duńskiej manufakturze.

 

Duża część wnętrz wykończona jest betonem architektonicznym. W obiekcie znajdują się pomieszczenia typu open space, sale konferencyjne i pomieszczenia socjalne. Siedzibę ozdabiają murale w stylu street art, przedstawiające pionierów nauki, kultury i sportu, którzy przyczynili się do zmian w sposobie myślenia i komunikacji międzyludzkiej. Przykładowo, na piętrze symbolizującym prostotę znaleźli się m.in. Tadeusz Peiper i Claude Shannon. Wszystkie grafiki zostały wykonane przez czworo studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi: Natalię Grabowską, Bolesława Godzińskiego, Marcina Wilkoszewskiego i Macieja Bielewicza.

 

Zobacz także: Symbol perfekcji i zawodowstwa w lobby budynku Ericpol

 

W budynku zrezygnowano z sufitów podwieszanych i tradycyjnej klimatyzacji na rzecz systemów stropów termoaktywnych TABS. Siedziba została wybudowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Aby zmniejszyć zużycie energii przez klimatyzację, na silnie nasłonecznionych elewacjach wykorzystano szyby z powłoką niskoemisyjną.

 

Uroczyste otwarcie budynku odbyło się 27 stycznia. Jeden z punktów programu stanowiła debata „Nowy Złożony Świat: rola nauki w technologiach przyszłości”, w której udział wzięli m.in. Mikael Anneroth z firmy Ericsson, dr Sergey Chekhmenok z firmy Wargaming.net i GameStream, dr Dan Petersen - laureat 6 edycji konkursu Banach Prize oraz adiunkt na Uniwersytecie Kopenhadzkim, prof. Piotr Durka z Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. Harald Kjellin z Ericpol AB.

 

Ericpol Sp. z o.o. jest firmą inżynierską, działającą od 1991 r. na międzynarodowym rynku ICT. Spółka świadczy usługi outsourcingu i consultingu, dostarcza rozwiązań dedykowanych w obszarach telekomunikacji, komunikacji M2M (machine to machine), IoT (Internet of Things), aplikacji dla sektora medycznego, finansów i bankowości oraz rozwiązań dla biznesu. Przedsiębiorstwo posiada 4 biura w Polsce oraz trzy spółki zależne na Białorusi, Ukrainie i w Szwecji, które razem tworzą grupę Ericpol, zatrudniającą ponad 2000 pracowników.

Tagi: Ericpol
Napisz pierwszy komentarz
mantra