Sawig Invest Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAluprof S.A. logoGhelamco Poland logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoArchicom logoOmnitech Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoKwiaty dla biura logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoEcophon Saint-Gobain logoTétris Poland logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoHexagon logoALLCON INVESTMENT logoSchüco International Polska logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoHAVRE Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBREMA Sp. z.o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCity Space logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoDorbud S.A. logoTorus logoUNIMOR Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoFYI Commercial Consulting logoPartner Capital Group logoWOMAK HOLDING logoNowy Styl Group logoEcho Investment logoCOTEX Office Centre logoLC Corp S.A. logoOlivia Business Centre logo
Forbo Flooring Systems Polska logo

Echo Investment sprzedaje Q22

Biurowiec Q22 w Warszawie.
Echo Investment podpisała z Invesco Real Estate European Fund (IREEF) przedwstępną umowę sprzedaży swojego flagowego projektu, czyli wieżowca Q22 w Warszawie.

W umowie ostatecznej zostanie określona wartość transakcji. Będzie ona obliczona w oparciu o formułę uwzględniającą aktualny na dzień sprzedaży poziom wynajmu i stopę kapitalizacji w wysokości 5,35 proc. 

 

Wieżowiec Q22 to nasz najwyższy, najbardziej zaawansowany technologicznie i najbardziej prestiżowy projekt. Cieszymy się, że trafia w dobre ręce. Transakcja z Invesco Real Estate jest zgodna z naszą nową strategią rentownego wzrostu, która zakłada skupienie się na działalności czysto deweloperskiej, dostarczaniu na rynek budynków wysokiej jakości i ich sprzedaży w krótkim czasie po wybudowaniu i wynajęciu – powiedział Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

 

Budowa biurowca Q22 zakończyła się w lipcu 2016 r. Wśród najemców obiektu są takie firmy jak: Deloitte, Allegro, Linklaters, William Demant, Savills, Vestor DM, Citi Handlowy czy White and Case. Swoje biura otworzą tu również Griffin Real Estate, Echo Polska Properties i Echo Investment. Poziom wynajmu budynku przekracza obecnie 80 proc., a do końca roku osiągnie 90 proc.

 

Jesteśmy zadowoleni, że powiększamy naszą środkowoeuropejską platformę o biurowiec Q22, cieszący się tak dużą rozpoznawalnością i bardzo wysoką jakością. Z powodu olbrzymiego doświadczenia i osiągnięć Invesco Real Estate w Europie Środkowej, mamy dostęp do tak unikalnych okazji inwestycyjnych, co zyskuje na znaczeniu w czasach, kiedy brakuje porównywalnych możliwości rynkowych. Imponująca lista najemców dowodzi, że Q22 jest jednym z najlepiej postrzeganych budynków w centrum Warszawy. To duma, być jego nowym właścicielem – powiedział Tomas Picha, Senior Director, CEE Transactions, Invesco Real Estate.


Biurowiec Q22 jest zdobywcą nagrody Prime Property Prize 2016 w kategoriach „Architektura” i „Inwestycja Roku” oraz tytułu Best Office Project przyznanego w konkursie EuropaProperty Awards. Q22 to 155-metrowy obiekt zlokalizowany w centrum Warszawy oferujący 53 000 mkw. powierzchni biurowej. Bryłę tego biurowca zaprojektowali architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates. 


Q22 to projekt wyjątkowy również pod względem procesu inwestycyjnego, dlatego od początku wzbudzał bardzo duże zainteresowanie inwestorów. Transakcja potwierdza wysoką jakość tej inwestycji, ale świadczy także o olbrzymim potencjale warszawskiego i polskiego rynku nieruchomości komercyjnych. Po sprzedaży całego portfela pracujących nieruchomości do Redefine Properties, dla Echo Investment to kolejny argument za słusznością strategii szybkiej rotacji kapitału i skupienia się na działalności deweloperskiej – mówi Michał Obara, dyrektor inwestycyjny Echo Investment.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra