Giant

Siedziba twórców LEGO

Artykuł

|
Lobby w siedzibie LEGO w Londynie
Uroczystość otwarcia nowej siedziby LEGO w Londynie: Jørgen Vig Knudstorp, CEO i President Grupy LEGO, Kjeld Kirk Kristiansen, właściciel oraz wnuk założyciela grupy LEGO Olego Kirka Kristiansena, Bali Padda, COO i Executive Vice President Grupy LEGO
Pod koniec listopada 2014 roku LEGO wprowadziło się do nowej siedziby w Londynie. Głównym założeniem aranżacji jest zwiększenie stopnia współpracy zespołu.

Stanowiska pracy w nowej siedzibie LEGO zostały podzielone na elastyczne obszary, w których brakuje zarówno miejsc przypisanych do konkretnych pracowników, jak i biur dla kadry zarządzającej. Prywatnego biura nie ma m.in. Bali Padda, zajmujący stanowisko COO i Executive Vice President, będący członkiem zarządu Grupy LEGO, odpowiedzialny za nadzór nad operacjami organizacji, realizowanymi w skali globalnej. Wprowadziliśmy w nowej siedzibie całkowicie nowy sposób pracy. Największy wpływ na naszą pracę miało odejście od tradycyjnej koncepcji fizycznego „oddziału”. Zmiana ta umożliwiła jeszcze większą niż dotychczas współpracę między jednostkami z całej grupy LEGO - komentuje Bali Padda.

 

Nowa metoda pracy bazuje na koncepcji nazywanej shared deskingiem lub address-free office. Pracownicy po wejściu do siedziby, pozostawiają swoje rzeczy w szafkach, a następnie mogą udać się do sali spotkań, jednej z tzw. „cichych stref” lub do obszaru biurowego, w którym mają możliwość odbycia swobodniejszych rozmów, w tym tych prowadzonych przez telefon.

 

Wszyscy pracownicy muszą się przyzwyczaić do tego, że nie będą mieli własnego biurka oraz że to nie przydział do danej jednostki, lecz czynności, które będą wykonywać w ciągu dnia, będą określać, gdzie będą pracować - mówi Bali Padda. - Jeżeli pracownik opuszcza stanowisko na dłużej niż półtorej godziny, to niezbędne jest zabranie swoich rzeczy z biurka, tak aby inni pracownicy mogli skorzystać z tego miejsca. Wpływa to na lepsze wykorzystanie dostępnego w pracy miejsca i zapewnia bardziej elastyczne środowisko pracy, w którym pracownicy nieustannie poznają nowych współpracowników – dodaje.

 

Bali Padda podkreśla, że zmiana organizacji firmy sprzyja różnorodności i pozwala pracownikom z różnych działów przekazywać sobie nawzajem wiedzę i dyskutować o bieżących sprawach firmy. Siedziba w Londynie stanowi projekt pilotażowy, który być może zostanie wprowadzony także w innych biurach firmy LEGO.

 

Biuro LEGO mieści się w centrum Londynu, w niedawno odnowionym budynku biurowym New Fetter Place, przy ulicy New Fetter Lane 8-10, należącym do firmy KIRKBI A/S. Siedziba zajmuje 4 piętra i ma powierzchnię 2291 mkw. W obecnej konfiguracji biuro jest w stanie pomieścić 200 pracowników, jednak jego powierzchnia umożliwia zatrudnienie w przyszłości większej liczby osób. Na chwilę obecną w siedzibie pracuje 120 specjalistów. LEGO szacuje, że w roku 2015 liczba pracowników wzrośnie do 200.

 

Główna siedziba firmy LEGO znajduje się w Danii, choć obecnie, w celu przyciągnięcia zróżnicowanych globalnie kadr przedsiębiorstwo zamierza skoncentrować się na budowaniu swojej pozycji w Londynie, Singapurze i Szanghaju oraz w obecnej siedzibie firmy LEGO w mieście Enfield w stanie Connecticut w USA.

 

Naszym celem jest dostarczanie kreatywnych zabawek firmy LEGO dzieciom ze wszystkich krajów świata. Aby móc go realizować, firma musi prowadzić działania na światową skalę, przyciągać do siebie utalentowanych pracowników z różnych lokalizacji oraz zapewniać zachęcające możliwości rozwoju kariery zawodowej, które wpłyną na zaangażowanie i dalszy rozwój naszych pracowników. Nasze główne biura, w tym nowa siedziba w Londynie, pomagają nam osiągać wyznaczone cele. Londyn jest ważnym miastem w Europie, dzięki czemu mamy możliwość pozyskiwania wysoce wykwalifikowanych pracowników - mówi Jørgen Vig Knudstorp, CEO, President Grupy LEGO.


0.0
Tagi:
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
mysticdance1@gmail.com :
Mam Pewien pomysł na konstrukcje Lego. "Mechasmoki"
9 lutego 2024 17:06