Giant

Biuro oparte na idei active-based working

Artykuł

|
Biuro wzorowane na ogrodzie, fot. TeamBank AG / easyCredit
Siedziba firmy easyCredit, fot. Christian Beutler
Nowa siedziba niemieckiej firmy easyCredit odzwierciedla wartości oraz filozofię działania przedsiębiorstwa. Jest to miejsce dopasowane do potrzeb pracowników, które zapewnia komfortowe warunki pracy.

Nowa siedziba firmy easyCredit, niemieckiego eksperta w zakresie kredytów konsumenckich, zlokalizowana jest w Norymberdze. W biurze o powierzchni 15 000 mkw. pracuje ponad 700 osób. Za jego aranżację odpowiedzialne było szwajcarskie studio projektowe Evolution Design, a sam projekt obiektu biurowego został stworzony przez austriacką firmę architektoniczną Baumschlager Eberle. Prosta i skromna bryła budynku jest odzwierciedleniem wartości i wizji easyCredit, a wnętrze nawiązuje do otwartości propagowanej przez firmę.Koncepcja aranżacji powierzchni biurowej zakładała stworzenie innowacyjnego środowiska pracy wyrażającego cel organizacji, jakim jest stanie się innowatorem i trendsetterem w niemieckim sektorze bankowym.

 

Unikalne miejsce pracy

 

Przy projektowaniu siedziby easyCredit największym wyzwaniem było przejście od tradycyjnego środowiska pracy z przydzielonymi biurkami do idei active-based working, czyli podzielenia biura na obszary przeznaczone do wykonywania różnych zadań. W rezultacie w siedzibie firmy znalazły się wyodrębnione strefy – „Homezones” oraz „Meet & Create Zones”. Pierwsza składa się z różnorodnych kombinacji pomieszczeń zaprojektowanych w celu zaspokojenia potrzeb pracowników wynikających ze specyfiki codziennych obowiązków. Z kolei „Meet & Create Zone” jest motorem kreatywności i innowacji, dlatego złożona jest z dużej liczby nieformalnych powierzchni oraz specjalnych przestrzeni dedykowanych m.in. pracy wymagającej skupienia.

 

Biuro na wzór miasta

 

Wewnętrzna funkcjonalna organizacja budynku nawiązuje do idei miasta, na którą składa się tętniąca życiem kuchnia z kącikiem kawowym, „osiedle” z wydzielonymi indywidualnymi przestrzeniami do pracy tworzące „sąsiedzką społeczność” wśród pracowników oraz obecność we wewnętrznym pierścieniu budynku „Meet & Create Zones”. Wszystkie te ogólnodostępne przestrzenie są częścią koncepcji miasta z „parkami” oraz „scenami ulicznymi” mającymi za zadanie zainicjować nieformalne i przypadkowe spotkania.

 

Inspirujące środowisko pracy

 

Innym ważnym elementem jest koncepcja tożsamości oraz marki firmy. W całym budynku przestrzenie zostały zaprojektowane w sposób nawiązujący do wizji i kultury easyCredit. W rezultacie powstało miejsce, w którym firma i pracownicy mogą znaleźć inspirujące środowisko odzwierciedlające niezwykłego ducha organizacji oraz pozwalające im na silną identyfikację z nową siedzibą propagującą sprawiedliwość, pracę zespołową i wewnętrzną komunikację.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz