Giant

Otwarcie biurowca Vector+

|
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Pierwsza biurowa inwestycja firmy Profbud została oficjalnie otwarta. Biurowiec został oddany do użytku w czerwcu.

Nowoczesny obiekt, zaprojektowany przez pracownię JSK Architekci, czeka teraz na ostatnich najemców, bowiem wynajęto już 85 proc. całej przestrzeni. W dniu premierowego otwarcia, 26 września, Vector+ odwiedziło kilkuset gości, wśród nich między innymi przyjaciele marki i ambasadorka Profbud, Agnieszka Radwańska.

 

Wieżowiec biurowo-usługowy Vector+, zlokalizowany na warszawskiej Woli przy ul. Obozowej 57, przyciąga wzrok już z daleka. Dwie charakterystyczne wieże o wysokości 15 i 7 kondygnacji oferują 13 500 mkw. powierzchni. Największą część obiektu, czyli ponad 12 000 mkw., stanowi nowoczesna powierzchnia biurowa. Budynek mieści się tylko 3,6 km w linii prostej od centrum stolicy. Blisko biegnie al. Prymasa Tysiąclecia oraz droga ekspresowa S8, dzięki czemu transport do wybranej drogi krajowej lub na lotnisko nie stanowi najmniejszego problemu. Planując tę inwestycję słyszeliśmy słowa zwątpienia, czy poradzimy sobie z konkurencją i z nowym wyzwaniem biznesowym. Do tej pory kojarzono nas głównie z budownictwem mieszkaniowym. Zdecydowaliśmy się na realizację tego projektu, zdając sobie sprawę z jego złożoności, ale i z wielkiego potencjału rynku nieruchomości komercyjnych. Pokazaliśmy, że firma z polskim kapitałem ma szansę konkurować z zagranicznymi inwestycjami. Na chwilę obecną mamy zakontraktowany wynajem ponad 85 prco. powierzchni. To nasz wielki sukces – mówił o inwestycji Paweł Malinowski, Prezes Zarządu Profbud.

 

Architektura na rzecz ekologii

 

Pierwszą biurową inwestycję firmy Profbud zaprojektowano w duchu trendu zielonej architektury, zgodnie z zasadami ekologicznego budownictwa. Budynek otrzymał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Very Good, który potwierdza, że jest on przyjazny środowisku, tworzy komfortowe warunki pracy, a jego lokalizacja zapewnia dogodny transport. Sąsiadujące ze sobą wieżowce spaja łącznik, którego elewację pokryto strukturalną szklaną ścianą o wysokim współczynniku przepuszczalności energii słonecznej. Na dachu łącznika znalazło się miejsce na zielony taras – przestrzeń do wypoczynku i różnych form aktywności pośród zieleni. W budynku zainstalowano okna o wysokości całej kondygnacji, zapewniające doskonałe doświetlenie. Co więcej, Vector+ wyróżnia m.in. możliwość uchylania okien i połączenie z wewnętrznym systemem BMS, inteligentnie zarządzającym wentylacją, ogrzewaniem i chłodzeniem w budynku. System czuwa też nad bilansem zużycia energii i wody we wspólnych częściach kompleksu. Zastosowanie przeszkleń o podwyższonych parametrach akustycznych pozwala ograniczyć hałas z ulicy, co doskonale sprawdza się w tej lokalizacji.

 

Uroczystą galę otworzyło przemówienie Pawła Malinowskiego, Prezesa Zarządu Profbud, który z nieskrywaną dumą powitał zebranych, podziękował osobom współtworzącym Vector+ i opowiedział pokrótce o wartości projektu dla marki i odpowiedzialnego biznesu. Oficjalną premierę filmu promującego inwestycję zwieńczono koncertem jazzowym, który stał się tłem do rozmów w kuluarach. Goście zachęceni przez prowadzącego galę, Krzysztofa „Jankesa” Jankowskiego, w 7 grupach mieli okazję zwiedzić biurowiec z pracownikami firmy w roli przewodników. W otwarciu Vector+ wzięli udział przyjaciele marki Profbud, najemcy i przedstawiciele administracji publicznej, którzy w doskonałych nastrojach celebrowali to wyjątkowe otwarcie zwieńczone symbolicznym tortem w kształcie budynku Vector+. Spektakularną atrakcją na zakończenie części oficjalnej eventu był pokaz świateł zsynchronizowanych z muzyką.

 

Więcej informacji o Vector+: https://www.vectorplus.com.pl/

 

 

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz