Giant

Home office – jak stworzyć ergonomiczne miejsce do pracy?

|
Home office to coraz bardziej popularny model wykonywania obowiązków służbowych, który wielu przedsiębiorstwom pomógł przetrwać trudny czas pandemii.

Praca zdalna ma szansę na stałe wpisać się w funkcjonowanie wielu firm, ponieważ pracodawcy widzą w niej wiele korzyści. Praca z domu może być równie efektywna, jak ta w biurze, jednak aby tak się stało, należy zadbać o optymalne zagospodarowanie przestrzeni biurowej. Jak zatem stworzyć ergonomiczne home office, które będzie sprzyjało maksymalnej wydajności i koncentracji? Podpowiadamy.

 

Home office – gdzie je urządzić?

Proces aranżacji domowego biura należy rozpocząć od tak podstawowej rzeczy, jaką jest zaplanowanie jego miejsca docelowego. Nie każdy ma do dyspozycji osobny pokój, który można przekształcić na funkcjonalne biuro, jednak to nie powinno stać się przeszkodą w drodze do pomysłowego zagospodarowania przestrzeni w innych pomieszczeniach. Wielu pracowników decyduje się na stworzenie ergonomicznego kącika do pracy w salonie lub sypialni. Warto jednak pomyśleć o odseparowaniu obszaru biurowego od części wypoczynkowej – najlepiej za pomocą ażurowego regału, który jednocześnie powiększy ilość miejsca do przechowywania.

 

Home office – jak je umeblować?

Etap kompletowania mebli do domowego biura okazuje się jednym z kluczowych dla zachowania jego pełnej funkcjonalności – zwłaszcza w pokojach o niewielkim metrażu. Home office z prawdziwego zdarzenia nie może obejść się bez biurka z szerokim blatem. Podobny model pozwoli umieścić na nim najważniejsze sprzęty pomocne w codziennej pracy, takie jak laptop, myszka komputerowa czy przybory piśmiennicze. Co oprócz biurka? Naturalną koleją rzeczy wydaje się zakup krzesła biurowego, które powinno wyróżniać się odpowiednim wyprofilowaniem i obiciem wykonanym z przyjemnego dla skóry materiału. Na plus okazują się również półki wiszące, które pozwalają zmaksymalizować potencjał przestrzeni do przechowywania.

 

Home office – jakie urządzenia elektroniczne kupić?

Wykonywanie obowiązków zawodowych w zaciszu domowym byłoby niemożliwe bez podstawowych sprzętów elektronicznych. Absolutnym „must have” jest komputer stacjonarny lub laptop, na którym tworzymy prezentacje multimedialne, raporty czy dokumenty. Do tego warto też zainwestować w poręczną myszkę i klawiaturę, które bardzo ułatwiają wykonywanie podstawowych czynności na komputerze. Kamera internetowa to także niezbędnik w home office – bez niej trudno wyobrazić sobie uczestnictwo w wideokonferencjach, zwłaszcza jeśli parametry kamerki w laptopie pozostawiają wiele do życzenia. W home office nie powinno też zabraknąć takich sprzętów jak drukarki laserowe czy skanery.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz