Giant

Jak poprawić komfort pracy oraz uatrakcyjnić wizualnie nasze biuro?

art. sponsorowany
|
Folia mrożona w przestrzeni biurowej z wyciętym wzorem (fot. Wytnij-Wklej)
Folia mrożona w przestrzeni biurowej z wyciętym wzorem (fot. Wytnij-Wklej)
Rozmowa z Łukaszem Kowalskim, właścicielem firmy wytnij-wklej.pl specjalizującej się w oklejaniu szyb folią.

Skąd tak duże zainteresowanie biur Państwa ofertą na montaż folii?

Współczesne przestrzenie biurowe to ogromne powierzchnie tafli szkła. O ile taka konstrukcja może sprzyjać poczuciu wspólnoty, to nie zawsze dobrze wpływa na komfort pracy. Dla przykładu: w salach konferencyjnych uczestnicy spotkań nie powinni być rozpraszani tym, co dzieje się na korytarzu firmowym. Na ratunek przychodzimy my i nasza oferta oklejania szyb folią mrożoną.

 

Czym jest folia mrożona oraz co powoduje?

Folia mrożona nadają szybom efekt podobny jaki możemy zaobserwować zimą na zmrożonych oknach. Jednolicie wysłania obraz pozwalając by przez szybę przenikało światło. Podobny efekt daje również piaskowanie szkła – efekt ten choć bardzo zbliżony do oklejenia szyb folią mrożoną to dużo droższy i w razie zmiany koncepcji jest już nie odwracalny.

 

Jakie są inne zalety folii mrożonej?

Jest ich naprawdę bardzo dużo poczynając od najważniejszej – czyli zapewnieniem prywatności: całkowicie blokują widoczność tego, co znajduje się wewnątrz. Nie odbierają przy tym światła dziennego. Mamy więc idealny kompromis wszystkiego co niezbędne do pracy: zarówno zachowanie naturalnego światła dziennego tak potrzebnego do dobrego samopoczucia, jak i kameralną przestrzeń dzięki jej zasłonięciu.
Ogromną zaletą są również możliwości dekoracyjne: delikatny wygląd folii mrożonych powoduje, że w bardzo naturalny sposób wkomponowują się one w pomieszczenia.

 

Folie mrożone to również bezpieczeństwo – zaznaczają szklane powierzchnie zapobiegając przypadkowemu zderzeniu się z szybą, co zdarza się w obiektach z dużą ilością przeszkleń. Ograniczają także szkodliwe promieniowanie UV a także wzmacniają taflę szkła przed rozbiciem.


Folie na szybach to także bardzo ważny element tworzenie spójnego wizerunku marki. Wszystko dzięki możliwości wycięcia w nich dowolnego wzoru, takiego chociażby jak logo czy elementy związane z profilem firmy. Ciekawe wykorzystanie tych możliwości pozwala na osiągnięcie efektu robiącego bardzo duże wrażenie estetyczne na kontrahentach czy pracownikach.

 

Czy tylko do biur?

Nie, folia szroniona sprawdza się wszędzie tam, gdzie pomieszczenia nie powinny być wystawione na ekspozycje. Każda branża posiada takie miejsca: zaplecza czy pomieszczenia socjalne.

Oprócz biur częstymi naszymi klientami są również gabinety medyczne, salony pielęgnacji czy szeroko pojęta branża beauty – wszędzie tam, gdzie bardzo ważne jest zapewnienie pacjentom prywatności.

Spore zapotrzebowanie składają nam również odbiorcy prywatni – otrzymujemy zamówienia na usługi oklejenia balkonów, tarasów a także okien, które na stałe maja zostać zasłonięte.

 

Jakie wzory można umieścić na foliach?

W zasadzie dowolne. Nasz park maszynowy pozwala zarówno na wycinanie folii w dowolny wzór, jak również jej zadruk. Te dwie techniki dają możliwość osiągania naprawdę ciekawych efektów.
 

Co jeśli zmienimy koncepcje i nie będziemy już chcieli folii na oknach?

Zastosowanie folii pozwala na zmianę koncepcji w dowolnym momencie. To ogromna zaleta, ponieważ w każdej chwili możemy zerwać folię lub usunąć tylko jej część. Względem techniki piaskowanego szkła jest to olbrzymia przewaga na rzecz folii, a także jak już wcześniej wspomniałem dużo niższa cena naszej usługi.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz