Inter-bud Fabryczna - duży

Warszawski rynek rozwija się dynamicznie

Pod względem tempa rozwoju, w rankingu C & W stolica zajęła 12 lokatę na świecie. W Europie wyprzedził ją tylko Frankfurt.

Z raportu „Winning in Growth Cities”, opracowanego przez firmę doradczą na rynku nieruchomości Cushman & Wakefield wynika, że warszawski rynek biur rozwija się niezwykle dynamicznie.

Warszawa coraz częściej wymieniana jest jako najbardziej atrakcyjny cel inwestycyjny w Europie. W zestawieniu najpopularniejszych rynków biur na świecie Warszawie z inwestycjami o wartości ok. 951 mln dol. przypadło 39 miejsce. Tempo wzrostu wolumenu transakcji biurowych o ponad 91 proc. dało stolicy 12. pozycję w rankingu globalnym i 2. na Starym Kontynencie. Wśród miast o największej aktywności nabywczej podmiotów zagranicznych stolica znalazła się na 15. miejscu.

Pomimo niewielkiego spadku wolumenu transakcji w minionym roku (-1,9 proc.) najatrakcyjniejszym miejscem dla inwestycji w nieruchomości biurowe na świecie okazał się Londyn. Miasto to jest jednocześnie najpopularniejszą lokalizacją wskazywaną przez inwestorów zagranicznych. Drugie miejsce zajął Nowy Jork, gdzie inwestycje biurowe w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosły o 190 proc. do poziomu 14,1 mld dolarów. Trzecim w zestawieniu miastem został Paryż.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
ADAC
mantra