Assa Abloy

Oblężenie Technoparku Pomerania

Wizualizacja nocna Technoparku Pomerania
Wizualizacja nocna Technoparku Pomerania
Wiele innowacyjnych firm zainteresował program wsparcia, oferowany przez szczeciński kompleks.

Powierzchnie biurowe w pierwszym oddanym do użytku budynku Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego, cieszą się dużą popularnością inwestorów - podał „Głos Pomorza”. Wiele innowacyjnych firm zainteresował program wsparcia, oferowany przez Technopark Pomerania.

SPNT proponuje firmom pomoc na starcie. Jak donosi dziennik, przedsiębiorstwa najczęściej interesują się usługami z zakresu doradztwa prawnego i biznesowego. Mogą też liczyć na konsultacje, dotyczące biznesplanu oraz atrakcyjne szkolenia menadżerskie i specjalistyczne.

Lokatorami szczecińskiego Technoparku są zarówno nowe firmy, jak i te o ugruntowanej pozycji na rynku. Należą do nich np. SICA, COMANGLE i Business Accounting Office. Swoje siedziby w SPNT mają także stowarzyszenia – grupy nieformalne oraz organizacje, wspierające branżę IT. Są to SZLUUG – grupa użytkowników Linuxa, klaster ICT Pomorze Zachodnie, a także Fundacja Rozwoju Branży Internetowej NetCamp.

Jak czytamy w „Głosie Pomorza”, szczeciński park zainicjował projekt „Cloud for cities”. Pomysł obejmuje uruchomienie specjalnej platformy, poprzez którą przedsiębiorstwa realizować będą usługi IT m. in. z obszaru handlu elektronicznego, bezpieczeństwa systemów informatycznych i e-zdrowia. Wśród zalet przedsięwzięcia wymienia się umożliwienie kooperacji firm z branży IT oraz większe szanse na sukces finansowy. Do projektu wstąpiło pięć ulokowanych w Technoparku firm.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz