Inter-bud Fabryczna - duży

PZPN w nowej odsłonie

Późną jesienią 2013 r. ma powstać nowa siedziba PZPN. Podpisano umowy na wykonanie i budowę obiektu w Wilanowie.

Późną jesienią 2013 r. ma powstać nowa siedziba PZPN. Podpisano umowy na wykonanie i budowę obiektu w Wilanowie. Projekt architektoniczny wykonało Konior Studio, a Warbud SA ma zająć się budową biurowca z garażem podziemnym oraz towarzyszącej mu infrastruktury.

Biurowiec ma stanąć przy zbiegu ul. Sobieskiego i al. Wilanowskiej. Formą ma nawiązywać do stadionu piłkarskiego. Zadbano o reprezentacyjność obiektu, w którym lobby wejściowe ma łączyć krajobrazowy charakter z przestrzeniami biurowymi. Uwagę ma zwracać dynamiczna ściana z wertykalnym ogrodem.

Według planów w środku znajdzie się obszerny hol z recepcją, restauracja z bufetem, sala audytoryjna z zapleczem i foyer, strefa ekspozycyjna i wypoczynkowa, która ma być połączona przestrzennie z częścią publiczną. Zadbano o elastyczność w aranżowaniu strefy biurowej, zaprojektowano sale wielofunkcyjne i zaplecze socjalne oraz strefę VIP. Zarząd ma zająć najwyższą kondygnację budynku.

Powierzchnia całkowita wyniesie 11 128 m kw., a taras na ostatniej kondygnacji zajmie 713 m kw. W sumie kondygnacji ma być siedem: trzy pod ziemią i cztery na powierzchni. Termin na zrealizowanie umowy „zaprojektuj i wybuduj” wynosi 27 miesięcy od podpisania umowy, które miało miejsce 2 sierpnia. Koszty nie zostały podane przez żadną ze stron.

Czytaj więcej newsów


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Park Project II
mantra