Swig3

Gigant na giełdowy parkiet

Grupa Polski Holding Nieruchomości SA w ciągu najbliższych miesięcy zadebiutuje na warszawskiej giełdzie.

Nieruchomościowy gigant, Grupa Polski Holding Nieruchomości SA w ciągu najbliższych miesięcy zadebiutuje na giełdowym parkiecie. Poinformował o tym Krzysztof Walenczak, wiceminister Skarbu Państwa, na konferencji prasowej 27 lipca.

Grupa PHN SA została powołana w marcu br. Tworzą ją spółki:  Intraco i Budexpo i Polski Holding Nieruchomości (który powstał w wyniku konsolidacji Towarzystwa Obrotu Nieruchomościami Agro, Dipservice, Składnicy Księgarskiej oraz firm COBO, Kaskada i Argo). Stuprocentowym akcjonariuszem spółki jest Skarb Państwa. Holding jest prawdopodobnie największą w naszym regionie Europy spółką zajmującą się zarządzaniem nieruchomościami. Ideą jej powstania była konsolidacja państwowych spółek nieruchomościowych dla zwiększenia efektywności ich prywatyzacji na warszawskiej giełdzie. Rozwiązanie to wzorowane jest na branży energetycznej i górniczej.

Niewykluczone, że oferta publiczna Grupy PHN SA znajdzie się w dziesiątce największych transakcji prywatyzacyjnych w historii naszego kraju. Jej majątek stanowią atrakcyjne nieruchomości gruntowe i budynki, których wartość wynosi ok. 2,3 mld zł.

Czytaj więcej newsów


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra